האגודה למלחמה בסרטן, הוקמה בשנת 1952 והיא האגודה ההתנדבותית הגדולה ביותר בישראל. האגודה תורמת כספים רבים למחקרים שנערכים כיום בבתי חולים שונים ברחבי הארץ. להמשך קריאה על פעילותה הענפה של האגודה לחץ כאן
האגודה למלחמה בסרטן - ארגון סיוע לחולי סרטן
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים

האגודה למלחמה בסרטן

Hebrew
תאריך: 31/12/2009 12:15

אחת הבשורות הקשות והמפחידות ביותר שאדם יכול לקבל היא הבשורה: "יש לך סרטן". סרטן הינו שם כללי למקבץ מחלות באיברים, רקמות ותאים שונים בגוף האדם.

המחלה מאופיינת בתאים אבנורמליים בעלי התחלקות תאית בלתי נשלטת. התאים הפגומים הללו, עלולים לשלוח גרורות (metastasis) דרך מחזור הדם או מחזור הלימפה למקומות שונים בגוף.

האגודה למלחמה בסרטן, הוקמה בשנת 1952 והיא ארגון סיוע והתנדבות הגדול ביותר בישראל. קיימים כ-60 סניפים של האגודה הפזורים ברחבי הארץ. מעל לצערנו הרב, כיום חיים בישראל כ-120,000 חולי סרטן.

על פי הנתונים השונים נמצא, שבכל שנה נוספים בארץ כ-23,000 חולי סרטן חדשים.

לאגודה למלחמה בסרטן ישנה מספר מטרות:  עוזרת לחולי הסרטן, לבני משפחתם ולכל אדם המעוניין במידע על סוגי הסרטן השונים הקיימים, כיצד ניתן למנוע אותם, מהם גורמי הסיכון השונים העלולים לגרום למחלת הסרטן מהם התסמינים השונים של כל מחלה, כיצד ניתן לאבחן את מחלת הסרטן, כיצד ניתן לגלות את המחלה מוקדם יותר, מהם דרכי הטיפול (כימותרפיה, רדיותרפיה וכדומה)

כמו כן, מהי הפרוגנוזה, כיצד להתמודד עם הסרטן בחיי היומיום, כיצד בני המשפחה של חולה הסרטן יכולים לעזור ולהתמודד עם המחלה, למי ניתן לפנות בעת מצוקה נפשית עקב מחלת הסרטן, מהם זכויות חולה הסרטן מבחינה רפואית, ביטוח בריאות וכדומה.

כמו כן, האגודה למלחמה בסרטן תורמת כספים רבים למחקרים שנערכים כיום בבתי חולים שונים ברחבי הארץ, במטרה למצוא תרופות, טיפולים, דרכי מניעה ומידע נוסף על מחלות הסרטן השונות.

שירותים ופרויקטים של האגודה למלחמה בסרטן

האגודה למלחמה בסרטן מפעילה שירותים ומקיימת פרויקטים מרובים להגברת המודעות למחלת הסרטן ועזרה לחולי הסרטן ובני משפחותיהם. בין הפרויקטים הבולטים ניתן למצוא:

 • פעילויות בבתי ספר – באמצעות ימי הסברה, הדרכה, הרצאות
 • מבצע "הקש בדלת" – האגודה למלחמה בסרטן מגייסת מדי שנה, תלמידים מבתי ספר ברחבי הארץ לימי התרמה למען האגודה וחולי הסרטן
 • פרויקט "השלמת חומר נלמד"- פרויקט זה נועד לעזור לילדים חולי סרטן, אשר מפסידים עקב הטיפולים המרובים שהם עוברים את החומר הנלמד בבתי הספר, האגודה מגייסת מדי שנה מורים וחונכים אשר מתנדבים בזמנם הפנוי להגיע לבית החולים או לביתם של הילדים החולים ועוזרים להם להשלים את החומר הנלמד שהפסידו
 • פרויקט מחשב לכל ילד
 • חופשה בכפר הילדים באורלנדו – ילדים חולי סרטן במצב מתקדם או סופני, נשלחים מדי שנה על ידי האגודה לחופשה בכפר הילדים באורלנדו
 • סיוע כספי זמני
 • הוספיס - בית לילדים
 • הפרויקט הקהילתי "בוגרים צעירים - יוצאים לחיים" –פרויקט זה נועד לצעירים אשר החלימו ממחלת הסרטן
 • נופש במלון קיבוץ שפיים
 • מימון צוות מקצועי  אשר מגיע לבתי חולים ברחבי הארץ ועוזר לחולים
 • כמו כן, האגודה נמצאת בפעילות מתמדת ושוטפת לשיפור התנאים בבתי החולים, הכוללים: קניית ציוד רפואי חדש ומודרני, כורסאות נוחות לטיפולים שונים כמו טיפולי כימותרפיה, פעילות לשעות הפנאי (לדוגמא: יוגה, יצירה וכדומה)

רוצים לתרום, לסייע ולהצטרף לפעילותה המבורכת של האגודה למלחמה בסרטן? ליחצו כאן

עמותת "אחת מתשע" מסייעת לחולות סרטן השד - ליחצו לפרטים

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
תרומת מח עצם - גם את/ה יכול להציל חיים! - על ידי תרומת מח עצם למאגר הארצי, גם אני ואת יכולים להציל חיים בעתיד!
תוכנית השיניים של ליצמן - טיפולים חינם לילדים - רפורמת השיניים החדשה תאפשר לכל ילד עד גיל 8 לקבל טיפולי שיניים בחינם. מדובר ביוזמה ברוכה, אך הדרך אליה הייתה ארוכה ופתלתלה...
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור