מידע על עמותות וארגונים המגנים על בעלי חיים - והפעם על עמותת SOS, מטרות העמותה ופעילותה
עמותת SOS - מטרות ופעילות למען בעלי חיים
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים

עמותת S.O.S

Hebrew
תאריך: 31/12/2009 12:15

עמותת S.O.S למען בעלי חיים הוקמה על ידי קבוצה של מתנדבים בשנת 1980 ומאז היא עוסקת במגוון פעילויות למען בעלי חיים' בעיקר למען כלבים וחתולים.

בעמותה מקפידים להתייחס אל בעלי החיים ברגישות ובכבוד רב ונמענים מכליאתם בתוך מכלאות. לעיתים ובהתאם לצורך, מבלים בעלי החיים תקופה קצרה בבתי מתנדבים או אצל משפחות אומנות המטפלות בהם ברגישות בתמורה לתשלום.

ייחודה של שיטת העבודה של עמותת S.O.S הוא, כאמור, היעדר המכלאות, בעלי החיים עוברים ישירות מביתם הישן או לאחר שנאספו מהרחוב לביתם החדש. בנוסף על היתרונות הגדולים של השיטה ביחס לבעלי החיים, היא אף מעודדת מעורבות גדולה יותר של הציבור בטיפול בבעלי החיים ואחריות אמיתית לגורלם.

שיטה זו יעילה במיוחד עבור אנשים המחפשים בית חדש לבעל החיים שברשותם, או עבור אנשים המטפלים בבעלי חיים ומעוניינים לטפל בבעל חיים נוסף גם לתקופה זמנית.

מטרות עמותת  S.O.S

חזון העמותה והמטרה המרכזית שלה הם לפעול בדרכים שונות כדי להפחית את סבלם של חיות המחמד חסרות הבית ולנסות לדאוג למסגרת חיים טובה ונעימה יותר עבורם.

בעמותת S.O.S נעשה שימוש בדרכים שונות ומגוונות כדי לסייע לבעלי החיים: מציאה של בתים חמים עבור חיות מחמד באמצעות מנגנוני אימוץ שונים, ביצוע שגרתי של עיקור וסירוס של חתולי וכלבי רחוב.

כמו כן, הפעלת תוכניות חינוך בבתי הספר ובמסגרות חינוך בלתי פורמאליות, טיפול ועזרה לבעלי חיים פצועים או חולים, מציאה והשבה של בעלי חיים אבודים על ידי הפעלת מוקד אבדות מיוחד, סיוע לאזרחים הפועלים למען שלום בעלי החיים ופעילויות רבות נוספות.

במסגרת פעילותה של עמותת S.O.S נמצאו בתים חמים למעלה מ-30,000 חתולים וכלבים, אלפי חתולים וכלבים משוטטים, חולים, פצועים, שנפגעו בתאונות שונות טופלו, שוקמו ונמצא עבורם בית חדש.

יותר מאלף חתולים וכלבים שאבדו לבעליהם נמצאו והושבו בשלום לבתיהם, מאות ניתוחי עיקור וסירוס בוצעו לחתולי רחוב בכל רחבי הארץ, תוכניות חינוך יעילות הופעלו בבתי ספר ובמרכזים קהילתיים ופעילויות חשובות אחרות נעשו כדרך שבשגרה.

Re-Homing  או ביות מחדש

לעמותת S.O.S ישנה שיטת עבודה ייחודית הקרויה "Re-Homing" או ביות מחדש. שיטה זו מאפשרת לעמותה למצוא בתים חדשים לכלבים ולחתולים ולמנוע נטישה ושיטוט ברחובות.

כל בעל חיים המגיע לעמותה מועבר ישירות מהבית של המוסרים אל ביתם של המאמצים על ידי פנייה לעמותה, באמצעות שימוש במאגר הממוחשב ובאמצעות אתר האינטרנט של העמותה.

יתרונותיה של השיטה עבור המשפחה המאמצת: בעלי החיים המאומצים הם בריאים ומטופחים, לבעלי החיים ישנו פנקס חיסונים מסודר המספק מידע רב אודותיהם, הם זכאים לבדיקת וטרינר חינם, לחבילת מזון, לחיסון חינם לגורי כלבים ולהטבות נוספות.

יתרונות עבור המשפחה המוסרת: בעל החיים מועבר לבית חדש ואוהב, לא קיימת תקופת שהייה בכלוב והוא זוכה לפתרון מסודר ונוח.

דרכי התקשרות

למידע נוסף על עמותת S.O.S ניתן להכנס לאתר האינטרנט שלה, לחצו כאן: עמותת S.O.S

לעמותה ניתן לפנות גם בטלפונים: 03-7441010, 03-7441111 או באמצעות דוא"ל:  [email protected].

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
מי בעד זכויות בעלי חיים? עמותת שב"י - עמותת שב"י פועלת למען שחרור מוחלט של בעלי החיים ושינוי אורחות החיים למען בעלי חיים
אגודת צער בעלי חיים - אגודת צער בעלי חיים הנה הארגון הוותיק בישראל למען הגנה על זכויות בעלי חיים
עמותת תנו לחיות לחיות - עמותת תנו לחיות לחיות למען בעלי חיים נטושים בישראל...
אנונימוס לזכויות בעלי חיים - עמותת אנונימוס חרתה על דגלה פעילות עקבית למען זכויות בעלי חיים בדרכים פחות קונוונציונליות מעמותות אחרות למען בעלי חיים. קראו כאן!
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור