עמותות וארגוני סיוע - על עמותת אישה לאישה מרכז פמיניסטי למען נשים...
אישה לאישה מרכז פמיניסטי למען נשים
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים

אישה לאישה מרכז פמיניסטי למען נשים

Hebrew
תאריך: 04/02/2010 15:54   

עמותת "אישה לאישה" הוקמה בשנת 1983 על ידי קבוצת נשים פמיניסטיות מחיפה בניסיון להיאבק למען זכויות הנשים. העמותה פועלת במטרה לעודד ולקיים שותפות והבנה בין כל אוכלוסיית הנשים בישראל, ללא הבדלים של דת, עדה, לאום, מצב סוציו אקונומי או העדפה מינית.

מאז הקמת עמותת "אישה לאישה", הוקמו עמותות וארגונים נוספים, העוסקים בקידום נשים ובמאבק לשיפור מעמדן, אך עמותת "אישה לאישה" היא המרכז הפמיניסטי הוותיק ביותר בישראל והיא משמשת עדיין כאחד מהקולות המובילים במאבק הנמשך למען זכויות הנשים בארץ.

העמותה עוסקת בפעילות המגבירה את המודעות למעמד הנשים, מפיצה מידע בתחום ויוצרת שיח תרבותי פורה, הבוחן את מקום האישה ואת תפקידה בחברה המודרנית. 

מבנה עמותת אישה לאישה

עמותת "אישה לאישה" מנוהלת על ידי קולקטיב נשים פתוח. אחת לחודש נפגשות הנשים החברות בקולקטיב, מתוות את מדיניות העמותה, מגדירות מטרות חדשות וקובעות תוכנית פעולה מסודרת.

ההחלטות בעמותה מתקבלות בסכמה של כל המשתתפות בקולקטיב. מבנה העמותה הוא רשתי ואיננו כולל היררכיה של מנהלות ודרגים נמוכים יותר.

בכל מוסדות העמותה נוטלות חלק שווה נשים ממגזרים שונים. ישנו ייצוג שווה לנשים מזרחיות, לנשים ערביות, לנשים אשכנזיות וללסביות.

מטרות עמותת אישה לאישה

מטרתה המרכזית של עמותת "אישה לאישה" היא, כאמור, לשפר את מעמדן של הנשים בארץ. ממטרה זו נגזרות מטרות משנה שונות:

 • מלחמה עיקשת באפליה, בדיכוי ובאלימות נגד נשים
   
 • הגנה על זכותה של כל אישה להחליט ולהכריע באופן בלתי תלוי בכל הנושאים הקשורים לגופה
   
 • יצירת בסיס לשיח משותף ולהבנה בין נשים המגיעות מרקע שונה: החל מדת, דרך מצב סוציו אקונומי וכלה במוצא
   
 • פעילות למען שיפור והתאמת השירותים השונים הקיימים בארץ לצרכיהן הייחודיים של נשים
   
 • הגברת המודעות לקידום שיווין בין המינים ולעידוד שינוי חברתי בתחום
   
 • מלחמה נגד כל פעילות שוביניסטית או ביטוים של סקסיסטיות בחברה
   

פעילות העמותה

עמותת "אישה לאישה" מתנהלת בשיטת "הבית הפתוח". לאורך כל השנה מתקיימות פעילויות שונות במסגרת העמותה: הרצאות, כנסים מקצועיים, סמינרים לנשים, יעוץ ומידע, הדרכה להעצמה נשית, קבוצות של מנהיגות ופעילויות נוספות.

 • במרכז עמותת "אישה לאישה" ישנה ספריה פעילה, מקצועית וגדולה הכוללת גם אוסף ארכיוני מגוון של מידע הקשור בנשים
   
 • בשנים האחרונות עוסקות הנשים בעמותה בארבעה פרויקטים חשובים ביותר: מאבק בסחר בנשים, פרויקט לקידום כלכלי של נשים, פרויקט נשים למען שלום וביטחון ופרויקט נשים פעילות בתחום הטכנולוגיות הרפואיות
   
 • בעמותה ישנו מרכז פעיל הקרוי "מהות ועסק משלך". במרכז מתקיימות תוכניות שונות להעצמה כלכלית לנשים
   
 • בעמותת "אישה לאישה" פועלים באופן קבוע שני מוקדי חירום עבור נשים: קו חירום עבור נפגעות אלימות וקו חירום עבור נפגעות הסחר בנשים
   
 • בעמותה נוטלים אף חלק פעיל בפעילות כלל ארצית יזומה למען נשים: בהסברה, בהפגנות, בכנסים פמיניסטיים ובקידום חקיקה בנושא
   
ליחצו כאן להוספת תגובה
1. התנדבות למען נשים
שלום אני מעוניינת לבדוק מהן מסגרות ההתנדבות למען נשים אצלכם. אודה אם תחזרו אליי עם אינפורמציה. מעיין
סגור
הוסף תגובה

מעיין ב. 09/03/2013 12:16
2. עזרה כמאמנת אישית מוסמכת ,חברת לשכת המאמנים בישראל
שלום רב שמי יונית ,תושבת וחברת קיבוץ דן שבגליל. מעבר לעיסוקי כמנהלת יצוא יבוא מזה שנים רבות, לאחרונה עוסקת כמאמנת אישית. בעלת תעודת הסמכה מטעם אוניברסיטת בר אילן. חברת לשכת המאמנים בישראל. מצאתי לנכון לתרום את השנה הראשונה לעיסוקי החדש לחברה בכך שאגבה סכום סמלי בלבד של 50 ש"ח למפגש. (עלות מפגש נעה בין 200 ל 400 ש"ח)אורך המפגש בין שעה לשעה וחצי. המפגשים מתקיימים בביתי שבקיבוץ. באווירה אינטימית המאפשרת תחושה נוחה למתאמן . משוכנת כי אוכל לתרום מאד לנשים המתקשות להביא ילדים לעולם (חוויתי את זה באופן אישי ,ואני יודעת שיש קשר ממשי בין הנפש לגוף במיוחד במקרים אלה). אנשים החווים או חוו פרידה מאדם קרוב בשל פירוק משפחה , מחלה או מוות . ילדים מבתים הרוסים (אני בעצמי אמצתי ילדה שננטשה בגיל שלוש ,ויש לי ניסיון אישי רב בנושא זה. ובהחלט לנערות , נשים שחוו אונס ויש מקום לשפר את ביטחונן האישי ולחדש את האמון שלהם בעצמן ואת תדמיתן האישית. להקל על ההתמודדות היום יומית של נשים ,שהן אמהות חד הוריות שהנטל ,בעיקר הנפשי , כבד עליהן . אשמח באם תאפשרו לי לתרום מיכולתי , ניסיוני ומקצועיותי בכל דרך שתמצאו לנכון. שעות אפשריות ,כל יום בין השעה 18.00 ל 21.00 בברכה
סגור
הוסף תגובה

יונית 21/08/2010 11:35
סגורסגור