עמותת הלל היא עמותה עולמית המבקשת לחזק את הקשרים של יהודים בתפוצות למורשתם, באמצעות חוויה יהודית תרבותית והסטורית. להמשך קריאה לחץ כאן.
ארגון הלל העולמי (Hillel)- סטודנטים מעצבים יהדות
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים

הלל - מהי הזהות היהודית שלך?

Hebrew
תאריך: 06/04/2010 17:47   

הלל - בישראל ובעולם

ארגון הלל הוא עמותה יהודית עולמית, הפועלת בקמפוסים השונים, ומבקשת לתת לסטודנטים את הכר הנוח ביותר לפעילויות וחוויות בכדי לבחון את היהדות שלהם מכל מיני אספקטים.

היבט משמעותי אחד הוא המסורת היהודית, אחר הוא התרבות היהודית וכמובן המורשת.

אחד מבסיסי הפעולה של הלל היא לתת לסטודנטים לחוות את היהדות שלהם בדרך הנוחה ביותר והמועילה ביותר. 

עיצוב זהות יהודית

מכיוון שהנחת היסוד היא שהזהות שלנו מעוצבת על ידי הפעילויות השונות שלנו והחוויות שאנו צוברים במהלך החיים, בהלל מכוונים לכך שהסטודנטים השונים יחיו חיים פעילים, על מנת שיוכלו לחוות את מירב החוויות המסייעות לעצב את הזהות היהודית שלהם.

ההקשבה הפעילה בה מאמין ארגון הלל מותאמת לסיפורו האינדוידואלי של כל סטודנט, המתבסס על יהדות.

ישנם מספר מעגלים שמשפיעים עלינו במהלך החיים. יש את מעגל בית הספר, המעגל המשפחתי והמעגל המכיל את ההחלטות האישיות שלנו.

לכל אחד מן המעגלים יש את הסיפור היחודי שלו, והשילוב של כל המעגלים הללו, כאשר הידיעה שכולנו שונים ואנו חיים חיי תרבות ומסורת שונים במקצת, מעצבים את תוכניות הפעילות המגוונות של הלל. השפה בה מבקשים להשתמש בארגון הזה היא השפה היהודית, על כל מגוון הצבעים שלה.

יהדות כתרבות וחינוך לפלורליזם

לכל אחד מאיתנו יש ייחודיות מאוד ברורה כאשר מדובר ביהדות שלנו, וכל אחד מאיתנו חי את חייו על בסיס את הדרך בה הוא מפרש את היהדות שטמונה בו, אם בכלל.

מטרת העמותה היא להכיל את כל הצבעים היהודיים על מנת שניתן לעצב הוויה יהודית מגוונת ורב תרבותית.

הסיפור היהודי שלנו מכוון לקראת העשייה של כל הפועלים בארגון הזה, על מנת שכל אחד יוכל להתמודד עם אחרים בנוגע לשאלות הרבות שצצות ועולות כאשר מדברים על יהדות.

אין בהכרח תמונה אחת ברורה ואין מעשה אחד טוב ואחר לא, אלא יש אנשים שנותנים תשובות בעקבות הפעילות שלהם ובעקת העבודה עם אנשים אחרים, והעיצוב המשותף של צביון הארגון מבוסס על הפלורליזם היהודי.

כאשר מדברים על המסורת, המורשת והתרבות היהודית, מדברים על החיבור שיש למקורות.

המקורות היהודיים הם רבים ומגוונים. אל מול תנועת ויצ"ו הבינלאומית, שחרטה עלך דגלה ציונות, עמותת הלל מתייחסת לפנים שונים של היהדות.

תמיד ניתן לחבר בין המקורות השונים ובין חיי היום יום המודרניים שלנו והדבר יכול להתבטא בהרבה מאוד מובנים, כמו שילובים של תורת היוגה והתורה היהודית, נושאי יהדות וגלובליזציה ואף מסעות לגילוי השורשים היהודים מעבר לים, כמו מסע להודו למשל.

החיפוש אחר עיצוב הזהות היהודית כיום מאפיין את הארגון הזה, והפעילויות השונות מהוות את הדרכים האופטימאליות לחבר בין החוויות המסורתיות יותר ובין החווית המודרניות של היום.

הבחירה היא אישית ואינדיבידואלית וללא צורך לכוון במיוחד כל אחד לקראת התשובה האחת והנצחית, אלא החשיבות בשאילת שאלות תמידית, בהתעניינות מתמשכת.

וכעת אפשר כבר לשאול: אז מה הסיפור (היהודי) שלך?

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
פרויקט תגלית - הקניית ערכים ציוניים לנוער יהודי מהתפוצות - פרויקט תגלית מביא לארץ צעירים יהודיים, מקנה להם ערכים ציוניים ותחושת הזדהות עם המדינה ויוצר דור של שגרירים טובים למדינה.
עמותות וארגוני סיוע יהודיים - עמותות יהודיות פועלות ברחבי העולם על מנת לקדם מספר רב של מטרות המחזקות את הקהילה היהודית העולמית. הכנסו לקריאה.
ליחצו כאן להוספת תגובה
1. הלל תל אביב - יופי של ארגון לסטודנטים!
שלום לכם. רציתי לציין עד כמה התרשמתי ונתרמתי מפעילות הלל בקמפוס אוניברסיטת תל אביב בו הייתי פעיל. מדובר בארגון מקסים שמחלק את זמנו בין עשיה בחברה לבין פעילות יהודית - שאליה אני מעט פחות מתחבר. מקסים ועשינו דברים נפלאים כמו למשל להתנדב עם ילדים חולי לב. ממלית בחום לכל סטודנט. חוץ מבר אילן, זה נכון שאין להם? :)
סגור
הוסף תגובה

אורי 19/12/2010 18:14
סגורסגור