התנדבות למען אחרים - מעורבות חברתית למען כולנו... כל אחד יכול להתנדב למען האחר...
התנדבות למען אחרים - מעורבות חברתית למען החברה שלנו
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים

התנדבות למען אחרים - מעורבות חברתית למען החברה שלנו!

Hebrew
תאריך: 29/08/2010 21:16   

ארגונים עמותות ומוסדות רבים מקבלים בזרועות פתוחות כל העת מתנדבים המעוניינים לתרום מזמנם ולעזור ביצירת מציאות טובה יותר. גופים רבים שמו לעצמם מטרות חברתיות כאלה ואחרות מתוך תפיסת עולם רחבה שבאה לקחת אחריות על המציאות שאנו יוצרים.

החל מעמותות העוזרות לנזקקים, דרך ארגוני צדקה חרדיים, ועד לארגונים לשינוי חברתי, אפשרויות ההתנדבות בארץ רחבות היקף ומאפשרות לכל אחד עם שעה פנויה בשבוע לתרום לשינוי פני החברה הישראלית.

חושבים על התנדבות למען אחרים? רוצים לתת לאחרים?

ראשית יש לבחור את הזמן הרצוי להתנדבות. ניתן להתנדב משעה בחודש עד להתנדבות במשרה מלאה. בכל אתרי האינטרנט של העמותות והארגונים השונים ניתן למצוא פרטים אודות היקפי ותפקידי ההתנדבות המבוקשים ספציפית, לפיהם ניתן לפנות אל מקום ההתנדבות המתאים.

לאחר שבחרנו את היקף ההתנדבות, נבחן את תחום ההתנדבות הרצוי לנו, ואת העמותה או הארגון הספציפי בו נרצה להתנדב. לכל ארגון חזון ומטרות משלו המפורטות במצע התוכני שלהן. ההתנדבות בתחומי עניין שקרובים ללב המתנדב מביאים בדרך כלל לעשייה בשמחה ובכיף ולא רק מתוך החובה לעשות.

פשוט ליצור קשר עם אחת או יותר מן העמותות הפועלות באיזור מגוריך, באמצעות אתר האינטרנט של העמותה או באמצעות שיחת טלפון. כל אחד יכול לתת מעצמו, אפילו שעה אחת בשבוע, שאז נגיע יחד לחברה שיוויונית וצודקת יותר!

במדינת ישראל עשרות אלפי משפחות שצריכות סיוע - אני את ואתה יכולים להתנדב לעשות ולהשפיע!

משמעותה של התנדבות הלכה למעשה

המילה התנדבות באה מהשורש נ.ד.ב. הקשור לנדיבות הלב. אדם נדיב הוא אדם שנותן מליבו, בין אם במעשים או במחווה רוחנית כגון חיוך או תמיכה רגשית ובין אם מהונו ורכושו מתוך רוחב לב, אכפתיות ורצון לעזור.

ההתנדבות פירושה עשיית מעשה שמקורו מעומק הלב, תוך כדי ויתור על ששלך (רכוש או זמן).

למרבה הפלא, אף על פי שלכאורה משהו מהמתנדב עובר לצד השני, וכעת הוא בחוסר, המתנדבים בדרך קבע מדווחים דווקא על הרגשה של התמלאות, שמחה, ורגש אמיתי. ההשגה שמקבל המתנדב אינה בכסף, בתמורה חומרית, או במעשה, אלא בהרגשה של מלאות, בהכרת תודה ממושא ההתנדבות, ומתחושת סיפוק והתרחבות.

מעורבות חברתית

המודעות להתנדבות בארץ ישראל גבוהה ביותר. תנועות הנוער השונות כגון הצופים, הנוער העובד והלומד, השומר הצעיר ותנועת המושבים מחנכים את בני הנוער החברים בתנועה להתנדבות ולעשייה חברתית ללא תמורה מתוך מודעות חברתית רחבה.

גם בבתי הספר מתקיים שנים רבות פרויקט ה"מעורבות חברתית" המחנך את בני הנוער הלומדים בכיתה י' להתנדבות במגוון מוסדות. בתחילת השנה מגיעים נציגים של מספר ארגונים ועמותות לבתי הספר ומספרים על פעילות העמותה מתוך מטרה למשוך אליהם מתנדבים.

ערך מוסף - התנדבות = ניסיון לחיים!

ברוב המקרים, פעילות התנדבותית מעשירה את הידע והניסיון של המתנדב בתחומי החיים השונים ומאפשרת למתנדב להרחיב את תחומי עיסוקו. בשל העיסוק המתמיד בשינוי חברתי, המתנדב יכול למצוא את עצמו מפיק ערבים לקהילה, מארגן משלוחי מנות, מכנס חברים, או משתתף בתפקידי ניהול או ארגון כאלה ואחרים.

הניסיון שנרכש במהלך שנות ההתנדבות נחשב כניסיון תקף לכל דבר בעת הקבלה למקומות עבודה בתחומים חברתיים במיוחד, אך גם בתחומי התעשייה השונים.

ארגוני סיוע לבעלי חיים
בעלי חיים SOS
ארגון S.O.S למען זכויות בעלי חיים בישראל
עמותת שב"י למען שחרור בעלי חיים
עמותת שב"י פועלת למען שחרור מוחלט של בעלי חיים
צער בעלי חיים
אגודת צער בעלי חיים בכל מקום בישראל!
תנו לחיות לחיות
פעילות למען חיות נטושות ועזובות
עמותת אנונימוס
זכויות בעלי חיים זה אנונימוס!
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור