זכויות הגבר במשפחה ? עמותות, ארגונים וגופי סיוע. כל מה שחשוב לדעת על מעמד הגבר במשפחה, על מסורבי גט, מקופחי משמורת, אבות בעל כורחם ועוד. מידע על העמותות והארגונים בתחום זכויות הגבר בישראל. לחץ כאן...
זכויות הגבר במשפחה - עמותות, ארגונים
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים

זכויות הגבר במשפחה

Hebrew
תאריך: 31/12/2009 12:15

זכויות הגבר במשפחה – עמותות, ארגונים וגופי סיוע

רבים ראו את הכיתוב המרוסס על קירות הבטון וצחקו תחילה, כאילו זכויות הגבר במשפחה, אינן דבר שיש להלחם למענו ולהגנתו. זכויות הגבר במשפחה, כאילו נדחקו הצידה, במשך שנים רבות, בצל המאבק למען זכויות נשים.

אותו מאבק, בשם זכויות נשים, נשא פירות רבים וקידם את מעמדן של נשים מבחינה משפטית. אך כדרכם של מאבקים חברתיים, הם מקדמים את טובת הכלל, מבלי לבחון לעומק את נסיבות חייו של כל פרט ופרט. כך נוצר מצב, בו לא אחת, מעמדו המשפטי של הגבר במשפחה נפגע שלא בצדק.

זו הייתה נקודת המוצא וליבת פעילותם של ארגונים ועמותות בתחום זכויות הגבר במשפחה. להגן על מעמדם של גברים כהורים, כבעלים, כגרושים וכאבות בעל כורחם. תחילה פעלו הארגונים למתן סיוע משפטי ממוקד, למי שזקוק לו ובהמשך, תפס המאבק נופח ציבורי יותר וכיום פעילותם מקיפה ונוגעת למישור המשפטי, הפוליטי, הציבורי, התקשורתי והחינוכי.

רשימת ארגונים בתחום זכויות הגבר במשפחה

אידיאה – הארגון הוקם ביוזמה פרטית ובמטרה לסייע לגברים בפתרון בעיות בזוגיות ובמשפחה ומיצוי זכויותיהם. אנשי מקצוע בארגון מספקים יעוץ לפונים, בתחומי גירושין ומזונות, בעיות בנישואים, מסורבי גט, אבות בעל כורחם, נושאי חלוקת רכוש, משמורת ילדים, האשמות בפליליים ועוד. במידת הצורך, מסייע הארגון בהפניה לבעלי מקצוע מתאימים, כמו עורכי דין בתחום דיני משפחה וגירושין, פסיכולוגים, מגשרים, עובדים סוציאליים ועוד.

ילדים לא מתגרשים מאבא – ארגון הפועל לקידום הורות שווה בין המינים, הן מבחינת משמורת והסדרי ראייה והן מבחינת נטל מזונות הילדים. חברי הארגון מאמינים כי המצב הקיים אינו שוויוני ומאפשר לנשים לנצל את המשמורת על הילדים ככלי ניגוח, להיתלות במזונות במקום לפתח מקורות הכנסה עצמאיים וליהנות ממעמד בלתי הוגן תחת תפיסת ה"הורה עיקרי והורה משני" שרווחת בבתי המשפט.

 

הפמיליסטים – בדיוק כמו הפמיניסטים, רק מלשון משפחה, היא תנועה ששמה לה למטרה לקדם הקמת וועדה לענייני משפחה בכנסת ישראל, במקום הוועדה לקידום מעמד האישה וזכויות הילד. וועדה זו, לפי חזונם של חברי התנועה, תדאג לרווחת התא המשפחתי כולו. חברי התנועה עוסקים בקידום יוזמות משפטיות וחברתיות שונות, בניהן הצעות תיקונים לחוקים בתחום דיני משפחה, סקרים ופעילות תקשורתית במטרה להגביר מודעות בציבור, קו חם, קידום שוויון מבחינת מיסוי, שוויון מבחינת שירותי בריאות ועוד.

למידע נוסף על עמותות וארגונים לחץ כאן: עמותות וארגונים

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
טיפול משפחתי - מדברים עם ההורים - לעיתים כאשר הפרט נמצא במצוקה נפשית כדאי להסתכל על התמונה הכוללת ולקחת בחשבון את ההמסגרת המשפחתית בה הוא נמצא. ממש כאן נכנס הטיפול המשפחתי למערכת השיקולים ככלי עזר אפקטיבי.
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור