עמותות וארגוני סיוע - עמותת חיבוק ראשון פועלת על מנת להעניק לתינוקות נטושים ודחויים תחליף ראוי לאהבת האם שנמנעה מהם. קראו על הארגון והתנדבות בו - בכתבה.
עמותת חיבוק ראשון - טיפול בתינוקות נטושים - עמותות וארגוני סיוע
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים

חום ואהבה לתינוקות נטושים - עמותת חיבוק ראשון

Hebrew
תאריך: 28/10/2010 15:24   

למרבה הצער לא חסרים סיפורים על תינוקות שננטשו בבתי החולים. אמהות מכורות לסמים, הורים לתינוקות שנולדו עם מומים, הורים מעוטי יכולת כלכלית, אמהות החוות דיכאון אחרי לידה ועוד סוגים רבים מחליטים לנטוש את התינוקות זמן קצר לאחר הלידה בבית החולים.

היחס בבית החולים לתינוקות הוא רפואי נטו ולא מציע לתינוקות את החום, האהבה והחיבה להם הם זקוקים. לפעמים עובר זמן רב עד שנמצא פתרון לתינוק הנטוש והוא עובר תקופה קשה ביותר של ינקות ללא אהבה.

על עמותת חיבוק ראשון

עמותת "חיבוק ראשון" הקומה תחת השם "חיבוק לכל תינוק" על ידי ד"ר תמר שלזינגר ומיכל קוריאט. העמותה רואה בכל תינוק שננטש כשווה בין שווים וכזכאי ליחס החם והאוהב לו הוא זקוק.

העמותה פועלת במסגרת התנדבות, כאשר פעיליה שמקדישים מספר שעות ביום לכל תינוק ומתייחסים אליו ממש כאל תינוקם הפרטי.

בזכות המתנדבים מקבלים התינוקות יחס אישי, חם ואוהב, יחס של מגע וליטוף לו התינוק זקוק כל כך לצורך התפתחות רגשית קוגניטיבית תקינה.

בעמותה מקפידים לשמור על צוות מצומצם של מטפלים ששומרים על הקשר עם התינוק על מנת לא ליצור אצלו בלבול ועל מנת להרגילו למספר מסויים של אנשים שעמם הוא בא במגע, ממש כמו בני משפחה.

העמותה דואגת להקמת סביבה ביתית בהרגשה חמה על ידי התקנת מוביילים, צעצועים ומשחקים, ספרי תמונות ועוד.

חיבוק ראשון היא מבין עמותות הסיוע המפעילות מתנדבים בכל בתי החולים בארץ והיא מקיימת קשר רציף עם מחלקות היולדות השונות בכל בתי החולים.

במידה ונמצא תינוק נטוש, מחלקת היולדות יוצרת קשר עם עמותת חיבוק ראשון והמתנדב או המתנדבת כבר נשלחים לכיוון התינוק.

מה עושה העמותה בימים אלו?

כל העת עמותת "חיבוק ראשון" עוסקת במציאת מתנדבים לצורך התפעול השוטף של פעילות העמותה, תוך כדי מציאת תורמים לצורך המימון של צרכי העמותה.

עמותת "חיבוק ראשון" שמה בראש מעייניה זכויות ילדים במצוקה. היא אינה מקבלת תקציבים מאף גורם ממשלתי וכל פעילותה ממומנת על ידי תרומות, ואכן צוות המתנדבים והמתנדבות שמפעילה העמותה גם הם אינם מקבלים שכר.

נוסף על גיוס התרומות, עוסקת העמותה בגיוס מתנדבים לצורך הקמת מערך מתנדבי עתודה בעת הצורך לטיפול עתידי בתינוקות בבתי החולים.

פעילות העמותה מפוזרת על פני כל הארץ בכל בתי החולים המפעילים מחלקת יולדות.

כיצד ניתן להתנדב?

לצורך התנדבות בבית חולים במסגרת העמותה יש לשלוח דף מידע בכתב יד על דף לבן שנועד לצורך אבחון גרפולוגי.

בדף המידע יש לספר על המתנדב בכמה מילים, על הסיבה והגורם שמשכו את המתנדב לרצות ולהתנדב בעמותה ועל הניסיון בטיפול בתינוקות.

יש לכלול פרטים אישיים בפניה (שם ומשפחה, כתובת, פקס, דואר אלקטרוני וטלפון).

ליחצו כאן להוספת תגובה
1. ברכות
היי לאחר הכתבה ששודרה בערוץ 2 במוצאי השבת שמחתי להתוודות לארגון מדהים שקיים בישראל אני בעצמי אמא לשני ילדים קטנים אין בפי להודות לכם ולברך אותכם אל היוזמה הברוכה כן ירבו אנשים נפלאים כמוכם שהיה לכם חג שמח. אושרית כוכבי
סגור
הוסף תגובה

אושרית 23/03/2013 22:41
סגורסגור