כחברה השואפת לערכים של שוויון הזדמנויות ומכירה בכך שלימודים וחינוך הם המפתח להצלחה בחיים, רובנו מבינים כי אחד האתגרים החשובים ביותר שניצבים בפנינו, הוא יצירת הזדמנות שווה להתפתחות, לימודים וחינוך, עבור דור העתיד שמגיע משכבות סוציו אקונומיות חלשות. למידע ה
לימודים חינוך ושוויון הזדמנויות - לימודים בישראל
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים

לימודים והשכלה - מפתח לחברה שוויונית

Hebrew
תאריך: 31/12/2009 12:15   

לימודים – כל אחד יכול להצליח!

כחברה השואפת לערכים של שוויון הזדמנויות ומכירה בכך שלימודים וחינוך הם המפתח להצלחה בחיים, רובנו מבינים כי אחד האתגרים החשובים ביותר שניצבים בפנינו, הוא יצירת הזדמנות שווה להתפתחות, לימודים וחינוך, עבור דור העתיד שמגיע משכבות סוציו אקונומיות חלשות.

כך לדוגמא עמותה בשם קו לזינוק, הוקמה במטרה להתייצב מול האתגר הזה בדיוק, לטפח ולהכשיר מנהיגות עם חזון, תוך צמצום אי שוויון ההזדמנויות. מתוך אלפי בני נוער, העמותה בוחרת מידי שנה את עשרות הנערים בעלי הפוטנציאל הגבוה ביותר להיות נושאי הדגל ולהפוך לאנשי מפתח בתחום הפוליטי, החברתי, או העסקי.

העמותה מלווה אותם החל משלבי לימודים בתיכון, דרך שירות צבאי ועד לשלב לימודים אקדמיים.

עתידים – לימודים וקריירה

דוגמא נוספת לפעילות שמטרתה לטפח ולעודד לימודים אקדמיים בקרב שכבות אוכלוסיה נחשלות, היא פעילותה של עתידים. לעתידים תוכנית ייחודית המאתרת צעירים מוכשרים מאזורי הפריפריה ונותנת הזדמנות למי שנתוניו מאפשרים לו להתקבל ללימודים אקדמיים במכללה, או אוניברסיטה, אך ידו אינה משגת לממן שכר לימוד.

תוכנית זו מיושמת וממומנת על ידי עמותת ידידי עתידים, התאחדות התעשיינים, משרד התמ"ת, קהיליית העסקים בישראל וסיוע של מוסדות לימודים להשכלה גבוהה. כל אלו פועלים להרחבת מעגל תומכי התוכנית, במטרה לאפשר למספר רב ככל האפשר של סטודנטים להשתתף בה ולזכות בהזדמנות ללימודים אקדמיים.

איך זה עובד? ראשית, על הסטודנט להתאים לתנאי הקבלה במוסד האקדמי ולתנאים החברתיים והכלכליים של התוכנית. בשלב הבא עליו למצוא חברה מאמצת, כל חברה מקבלת מעתידים רשימת מועמדים, מתוכה היא בוחרת (לאחר ראיון אישי ובחינות התאמה) את אלו המתאימים לה ביותר.

לסטודנטים שמתקבלים לתוכנית, תוענק מלגת לימודים מלאה, מלגת קיום חודשית, מחשב נייד, ליווי מקצועי ועוד. סטודנטים שמתקבלים לתוכנית מתחייבים לעבוד בחברה המאמצת במשרה שהיקפה יום עבודה בשבוע, כבר במהלך הלימודים, עם תום הלימודים - הם מתחייבים לעבוד בחברה 3 שנים.

בנוסף, עליהם לבצע פעילות חברתית תורמת, כמו סיוע לקשישים, סיוע לנזקקים, תרומה לילדים, טיפוח ילדים במצוקה ועוד... ולעמוד בהצלחה בתנאיו האקדמיים של מסלול הלימודים אשר נבחר על ידם.

האגודה לקידום החינוך – סיוע במימון לימודים אקדמיים

האגודה לקידום החינוך נוסדה בשנות השישים, במטרה לגשר על פערים אקדמיים ולהעניק לכל שכבות האוכלוסייה בישראל, הזדמנויות שוות בתחום של חינוך, לימודים והתפתחות אישית. הפרוייקט המוכר ביותר של האגודה, הוא פרוייקט נעל"ה – נוער עולה לפני הורים.

מטרתו לאתר בני נוער מוכשרים, תחילה מחבר העמים ובהמשך גם ממדינות דרום אמריקה וצרפת, ולסייע להם לעלות לארץ עוד לפני הוריהם. האגודה לקידום החינוך שילבה את בני הנוער במסגרות לימודים שונות, בתנאי פנימייה.

תחום נוסף בו פעילה מאוד האגודה, הנו המכינות הקדם אקדמיות. אלפי תלמידים מקודמים על ידי האגודה במסגרות לימודים קדם אקדמיים שונות. המטרה היא לאפשר לצעירים מוכשרים משכבות אוכלוסיה נחשלות להדביק את הפער ולהתקבל ללימודי תואר במכללות, או האוניברסיטאות בארץ.

רוצים להתחיל ללמוד? מחפשים מלגה או מוסד אקדמי איכותי?

למידע נוסף על עמותות וארגונים בתחום לימודים וחינוך, לחץ על הקישורים:

  • לימודי הנדסת אלקטרוניקה

  • חינוך לאזרחות, שלום ודמוקרטיה

לאתר מידע מקיף ואינטראקטיבי ליחצו: לימודים

תגיות בעמוד:   לימודי תואר ראשון    לימודי הנדסה   
קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
רוצה לקבל מלגה ללימודים? - רוצה לקבל מלגת לימודים? המדריך שיסייע לך לקבל מלגה ללימודי תואר בישראל...
קורס פסיכומטרי למעוטי יכולת - שוויון הזדמנויות בלימודים! - רוצה לעשות קורס פסיכומטרי? האם ידעת כי ניתן לקבל הטבות והנחה לקורסי פסיכומטרי בישראל?
לימודי משפטים - מי יעזור לך לממן את התואר? - רוצה לדעת היכן ניתן לקבל מלגה לצורך לימודי משפטים בישראל ובעולם?
עמותת רוח טובה - לחברה ישראלית טובה יותר - עמותת "רוח טובה" פועלת מעודדת התנדבות בחברה ומפעילה פרויקטים לחיזוק אוכלוסיות נזקקות.
עמותת על''ה - למען קידום סטודנטים עיוורים - עמותת על"ה מסייעת לעיוורים הרוצים להשתלב במעגל הלימודים, בבתי הספר התיכונים ובעיקר באוניברסיטאות ברחבי ישראל...
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור