מכורח הנסיבות, לאחר מפגשים קרובים וקשים עם מחלת הסרטן, הכתה בנו ההבנה שאחד מהבעיות הקשות איתן מתמודדים החולים ובני משפחותיהם היא השגת מידע על המחלה, על דרכי הטיפול בה, על זכויותיהם של החולים ועל גורמים המעניקים סיוע לחולי סרטן. למידע לחץ כאן...
מידע על מחלת הסרטן, עמותות וארגוני סיוע
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים

סיוע לחולי סרטן ומידע על זכויותיהם

Hebrew
תאריך: 31/12/2009 12:15   

סיוע לחולים ולבני משפחותיהם

מכורח הנסיבות, לאחר מפגשים קרובים וקשים עם מחלת הסרטן, הכתה ברבים ההבנה שאחת הבעיות הקשות איתן מתמודדים החולים ובני משפחותיהם היא השגת מידע על המחלה, על דרכי הטיפול בה, על זכויותיהם של החולים ועל גורמים המעניקים סיוע לחולי סרטן.

הצורך הבסיסי של השגת המידע נתקל במחסומים רבים, הן עקב היקף מידע מצומצם בשפה העברית מסיבות שונות והן עקב תשומת הלב המעטה שניתנת לתחום זה באמצעי התקשורת השונים.

לאחר בדיקת מאגרים שונים באינטרנט המציעים מידע רפואי בתחומים מגוונים, מצאנו כי האתר היחיד בעברית, המציע מידע רפואי מהימן וממוקד על מחלת הסרטן, הוא האתר www.cancerhelp.org.il

למידע על זכויותיהם של חולי סרטן לסיוע, לחץ כאן: מיצוי זכויות חולים

המידע באתר מוגש לרווחת החולים ובני משפחותיהם, רובו מתורגם מה - National Institutes of Health  וה - National Cancer Institute, אשר הביעו נכונות לקידום היוזמה, בנוסף יועלו באתר כתבות ומאמרים שונים שיכתבו על ידי רופאים מומחים מבתי חולים בארץ ובעולם.

מידע על מחלת הסרטן ומקורות סיוע

באתר ניתן למצוא בין השאר כתבות ומידע בנושאים הבאים:

מידע רפואי - סיבות להתפתחות מחלת הסרטן, בדיקות, רפואה מונעת, רופאים מומלצים.

זכויות רפואיות - אפשרות לקבלת "second opinion" בעתיד, סבסוד תרופות ועוד.

מידע על טיפולים אלטרנטיביים כגון תזונה נכונה בזמן הטיפולים: מתכונים משפים מומחים בתחום התזונה לחולי סרטן, מטפלים ומרפאים (רופאים בעלי רישיון העוסקים גם ברפואה משלימה).

מידע על זכויותיו של חולה הסרטן: חוק זכויות החולה ומשמעותו, זכויות החולים מול בתי החולים, ביטוח לאומי, קופות החולים, ביטוח בריאות פרטי והתנהלות מול רשויות המדינה.

מקורות סיוע - מידע על עמותות וארגונים המסייעים לחולי סרטן ולבני משפחותיהם.

מידע אשר נוגע לפרקטיקה היום יומית של החולה - ריכוז טיפים לחולים ועצות שימושיות, המלצות על שיטות טיפול חדשות, עמותות, קרנות ובתי מרקחת שם אפשר להשיג את התרופות במחירי עלות כמו גם יעלו בעתיד רשימות של כל  התרופות לחולי סרטן בצירוף תופעות הלוואי של כל תרופה.

כלים נוספים לגולשים באתר

לרשות הגולשים יעמדו בפורטל פורומים, המשולים ל"קבוצות תמיכה" בלתי אמצעיות שם יוכלו החולים ובני משפחותיהם למצוא אוזן קשבת, להעלות שאלות, תהיות, להתייעץ עם גולשים נוספים ולקבל עצות הן מאנשים הנמצאים במצבם והן יעוץ מקצועי מאנשי המקצוע שינחו את הפורומים.

הפורומים ידונו בנושאים שונים כגון - רופאים מייעצים, פורום חולים, פורום לבני משפחה ועוד. במסגרת הפורומים יכול כל גולש להוסיף עצה שימושית מניסיונו האישי וזאת בכדי ליצור מאגר עצות שימושיות בכל תחום הנוגע לפרקטיקה היומיומית של המחלימים ממחלת הסרטן.

רופאים מתנדבים

באתר רופאים מתנדבים מתחומים שונים, אשר עובדים בבתי החולים הגדולים בארץ ותורמים מזמנם ומכישרונם במטרה להעשיר את תכני האתר ולתת מענה לגולשים בפורומים: מבית חולים וולפסון – ד"ר יוסי ברנר, ד"ר יצחק ברלוביץ, ד"ר אשר וינדר ופרופסור אליעזר ירחמלביץ, מבית חולים מאיר – ד"ר משה מישאלי, ד"ר אביבית נויימן, ד"ר מיה גוטפריד ופרופסור ברוך קליין.

וכן, רבים אחרים תורמים מזמנם וניסיונם במטרה לספק לחולי הסרטן ובני משפחותיהם מידע ותמיכה.

היוזמה והאתר הם ללא מטרות רווח והאתר אינו עוסק בשיווק תרופות, או טיפולים. מטרתו היחידה היא לסייע לחולי סרטן ובני משפחה להחזיר לעצמם את השליטה על חייהם ולא לחיות באי ידיעה.

למידע נוסף וקריאה נוספת בנושא:

ערוץ מידע על סרטן ודרכי טיפול באתר הבריאות דוקטורס

מקרים רבים, לצערנו הרב, מסתיימים בטרגדיה עקב רשלנות רפואית ואיחור באבחון מחלת הסרטן. נפגעי רשלנות יכולים לתבוע פיצוי כספי עבור הנזק שנגרם להם, בכל מקרה של חשש, מומלץ להתייעץ עם עורכי דין המתמחים בתחום זה.

למידע על זכויותיהם של חולי סרטן לסיוע, לחץ כאן: מיצוי זכויות חולים

חדשות ומידע - בריאות ורפואה
יתר לחץ דם
כיצד מתמודדים עם המחלה?
אבחון וטיפול בהפרעות קשב וריכוז - מדריך
בישראל פועלים ארגונים ועמותות סיוע לחולי סרטן
שימור דם טבורי בלידה עשוי להציל חיים בעתיד!
דיאטה מסוכנת
על מקרים של פגיעה בגלל דיאטה מסוכנת
קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
התנדבות למען אחרים - מעורבות חברתית למען החברה שלנו! - כל אחד מאיתנו יכול לתת מעצמו! על התנדבות ומשמעותה עבור כולנו.
תרומת מח עצם - גם את/ה יכול להציל חיים! - על ידי תרומת מח עצם למאגר הארצי, גם אני ואת יכולים להציל חיים בעתיד!
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור