"מתונה" הוא ארגון בו כ ? 1000 משפחות חברים, שחברו יחד תחת חזון אחד, חזון אפס הרוגים. הרעיון בבסיסו אומר כי תאונות דרכים אינן גזירה משמיים וכי ניתן למזער את נזקיהן ולהקטין את היקפן. עד כמה? עד לכדי אפס תאונות דרכים. לחץ כאן לפרטים נוספים...
מתונה - בטיחות בדרכים, אפס תאונות דרכים
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים

ארגון מאבק בתאונות דרכים ושיפור בטיחות בדרכים

Hebrew
תאריך: 31/12/2009 12:15

מתונה – בטיחות בדרכים ונהיגה מתונה ואחראית

"מתונה" הוא ארגון בו כ – 1000 משפחות חברים, שחברו יחד תחת חזון אחד, חזון אפס הרוגים. הרעיון בבסיסו אומר כי תאונות דרכים אינן גזירה משמיים וכי ניתן למזער את נזקיהן ולהקטין את היקפן. עד כמה? עד לכדי אפס תאונות דרכים.

הארגון הוקם בשנת 1993, על ידי מדענים ומומחים מתחומי האקדמיה היישומית השונים. לצידם, חברים בארגון אזרחים רבים שנושא בטיחות בדרכים קרוב לליבם.

מתונה – מלחמה בתאונות דרכים

הגישה של הארגון למלחמה בתאונות הדרכים היא גישה כוללת ומקיפה. מפעילי הארגון מאמינים כי ניתן לפעול במסגרות הקהילתיות של כל ישוב ועיר, בכדי להביא לירידה בהיקף תאונות הדרכים ומזעור הקטל בכבישים.

הפרוייקטים של מתונה מתמקדים בנושא המרכזי: מהירות הורגת – מהירות הנהיגה מהווה גורם חשוב בתחום בטיחות בדרכים. הארגון פועל בכדי להוריד את מהירות הנהיגה באזורים מאוכלסים. זאת, באמצעות עידוד אכיפה ובניית תשתית מאיטת מהירות -  פסי האטה, תמרורים, מעגלי תנועה ועוד.

במקביל, פועל הארגון לחינוך הציבור להתנהגות בטוחה בכבישים ושינוי דפוסי נהיגה. פעילות זו מיועדת לכלל האוכלוסיה, הולכי רגל, נוסעים ונהגים. בכל תקופת קיומו של פרוייקט באחד הישובים, או באחת הערים, מקיים הארגון פעילות תקשורתית, אירועים ותחרויות שונות במטרה להגדיל את המודעות ואת הבנת הנושא.

בנוסף, לארגון מתונה כמה פעילויות אחרות:

סדנת KEY – או בעברית: כל אחד יכול, מטרת הסדנא לעודד את הציבור להגיש דוחות על עבירות תנועה. במסגרת הסדנא מקבלים המשתתפים הדרכה מלאה לגבי האופן בו עליהם להגיש דו"ח למשטרת ישראל, אם הם עדים לעבירת תנועה.

פרוייקט קול הילדים – פרוייקט בתחום בטיחות בדרכים, מנקודת מבטם של ילדים ובני נוער. במסגרת הפרוייקט מתקיימות סדנאות בטיחות בדרכים, בהן משתתפים ילדים ובני נוער מגילאים ומגזרים שונים.

לאתר הבית של ארגון מתונה, לחצו כאן: מתונה

ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור