עמותות וארגוני סיוע - עמותת סה"ר משתמשת ברשת האינטרנט על מנת למצוא ותמוך באנשים במצוקה ובמצבי משבר, ולמנוע התנהגות אובדנית או פגיעה עצמית. העמותה מורכבת מאנשי מקצוע שעברו הכשרה מקיפה ומצילים חיים על בסיס יומיומי.
סיוע והקשבה ברשת - עמותת סהר לעזרה נפשית בעת מצוקה
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים

עמותת סהר - סיוע והקשבה ברשת

Hebrew
תאריך: 20/06/2010 16:30   

בשנים האחרונות הפך האינטרנט להיות אחד הכלים השימושיים ביותר בתרבות המודרנית. בני אדם יוצרים קשרים רבים דרך האינטרנט ומעל לכל ניתן לראות את הרשתות החברתיות ואת הפורומים השנים ואת תפקידם הסוציולוגי בחברה.

סהר היא עמותה שהחלה את הפעילות שלה בשנת 2000 ושנתיים לאחר מכן גם הוכרה בתור עמותה רשומה והיא שמה לעצמה כמטרה את הסיוע לכל אלה שרוחם נפלה או בריאות הנפש שלהם התערערה וזקוקים לעזרה, אם בגלוי ואם בסמוי. בעמותה פועלים אנשי מקצוע מתחום הפסיכולוגיה, החינוך, המשפט והטכנולוגיה הוירטואלית, כאשר כולם משתדלים להיות קשובים עד כמה שניתן ברשת, למצוא את אלה שצריכים את העזרה שלהם ולהעניק להם טיפול פסיכולוגי ראשוני הולם.

האינטרנט בשימוש הפסיכולוגיה

התאבדות תמיד הייתה פיתרון לכל אלה שהרגישו כי הם חלשים מדי אל מול המציאות הנוקשה מדי עבורם או אורח החיים הלולאתי שהם אינם יכולים לצאת ממנו. את המסרים שלהם לגבי התאבדויות או מחשבות אובדניות הם מעבירים כיום גם דרך האינטרנט.

לא אחת מגלים באמצעות שיטוט באתרים והפורומים השונים את אלה המבקשים לשים קץ לחייהם. אנשים אלו הם לרוב מתוסכלים, סובלים ממחלות כמו דיכאון, נפגעי חרדה, אובדניים ובעלי המחשבות האובדניות. אותם מחפשים פעילי העמותה על מנת שניתן יהיה לעזור לכל מי שנמצא במצוקה כזו או אחרת.

השימוש באינטרנט מנוצל על ידי העמותה כדי לעזור לכל מי שצריך. בעזרתם של אנשי המקצוע או סייעים שנמצאים בליווי מתמיד של אנשי המקצוע עצמם, מחפשים המתנדבים את הגולשים האובדניים ואף פותחים ערוצי תקשורת מיוחדים וחינמיים לכל מי שרוצה וצריך אוזן קשבת.

ההנחה הבסיסית היא כי יש רבים שצריכים את ההקשבה הזו ואת האפשרות לדבר ולתקשר עם מישהו שמוכן לשמוע את מה שיש לך להגיד. מכיוון שהאינטרנט הוא מדיום שנמצא בחיינו גם בעסקים, גם בלימודים וגם בשעות הפנאי, הוא מהווה כלי משמעותי לתקשורת עבור רבים ולכן הוא מקשר גם בין העמותה ומתנדביה ובין האוכלוסייה שאליה העמותה פונה.

כיצד פועלת העמותה?

העמותה עצמה פועלת על בסיס התנדבותי או תרומות כספיות ושוות ערך. האהבה הגדולה ורוחב הלב שמקרינים פעילי ומתנדבי העמותה כלפי האוכלוסיה הקשה שפונה אליהם מחויבת המציאות, והם מעניקים סיוע לנזקקים ללא סייגים.

העמותה עצמה מפרסמת מספר פורומים שניתן להיכנס אליהם בכדי שאפשר יהיה לדבר. ראשית, כל מי שרוצה לדבר יכול לעשות זאת בכל ערב בין השעות תשע לחצות ולדבר עם פסיכולוגים מוסמכים או אנשי מקצוע דומים ובנוסף יש מספר פורומים שמתאימים לאוכלוסיות שונות.

אם מדובר בצעירים שצריכים תמיכה נפשית או אם אלו חיילים שצריכים את התמיכה וכמובן גם מבוגרים - לכל אחד מסוגי האוכלוסייה יש צרכים שונים שאליהם צריך להתייחס וההתייחסות הזו היא הבסיס לתקשורת הטובה והבריאה שצריכה להתקיים בין הסייעים ובין אלה שיצרו את הקשר.

מי שרוצה יכול להתנדב בעמותה, בין אם בניהול פורומי הסיוע והתמיכה הנפשית של העמותה, בניהול שיחות עם פונים באמצעות הICQ או הצ'אט, בסיירת שמחפשת ברשת ומאתרת את הגולשים שנמצאים במצוקה וגם בתחזוקת התכנים השוטפים של האתר. סיוע נוסף יתקבל באמצעות מתן כספי, בין אם מדובר בתרומות ישירות או תרומות באינטרנט.

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
מידע על עמותות וארגוני סיוע לבני נוער בארץ - כיום קיימים בישראל מגוון רחב של ארגוני סיוע ועמותות המטפלות בבני נוער הזקוק לעזרה או תמיכה נפשית ופיזית. קראו על הארגונים ופועלם.
עמותת אחריי! - שינוי חברתי ומנהיגות בקרב בני נוער - עמותת "אחריי" שמה לעצמה למטרה לסייע לבני נוער שאינם מוצאים את דרכם ולהקנות להם משמעות בצורת פעילות חברתית ועשייה.
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור