בארץ פועלות עמותות שונות בתחומים שונים של זכויות נשים. לכולם ניתן לסייע בדרכים שונות ובכדי לאפשר לכם, להכיר על קצה המזלג את רובן, ערכנו רשימה עם פרטים על כל עמותה. לפרטים נוספים לחץ כאן...
רשימת עמותות, ארגוני נשים
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים

רשימת עמותות וארגוני נשים בישראל

Hebrew
תאריך: 31/12/2009 12:15

מעמד האישה – עמותות וארגוני נשים

בארץ פועלות עמותות שונות בתחומים שונים של זכויות נשים. לכולם ניתן לסייע בדרכים שונות ובכדי לאפשר לכם, להכיר על קצה המזלג את רובן, ערכנו רשימה עם פרטים על כל עמותה. מעמד האישה השתפר רבות בזכות פעילותם של ארגוני הנשים והעמותות השונות שפועלות בכדי להגן על זכויות נשים. אולם, המלאכה מרובה וכל אחד יכול לסייע, להשפיע ולשנות את החברה הישראלית, לחברה סולידארית, שוויונית וטובה יותר.

רשימת עמותות בתחום זכויות נשים וארגוני נשים

אחת מתשע – עמותה הפועלת במטרה להעלות את מודעות הציבור לנושא סרטן השד, מעניקה תמיכה לנשים חולות ולקרוביהן ופועלת בכדי לסייע להם למצות את זכויותיהם. העמותה מפעילה קו חם, פורום יועצים וסדנאות שונות המלמדות נשים לבצע אבחון עצמי.

למידע נוסף על העמותה לחצו כאן: אחת מתשע

אישה לאישה – עמותה שמטרתה למגר את האפליה, הדיכוי והאלימות המופעלת נגד נשים במגוון צורות, להגן זכותן של נשים לאוטונומיה על גופן וחייהן, ליצור שיח בין נשים מתרבויות שונות ולקדם שוויון בין המינים. במסגרת פעילותה מתקיימים כנסים, סמינרים וקבוצות מנהיגות ומופעל קו טלפון חירום לנפגעות סחר בנשים ואלימות מכל סוג.

איתך – עמותה שהוקמה בשנת 2001 ביוזמתן של משפטניות מתחומים שונים ובמטרה לקדם צדק חברתי בנושאים הנוגעים לנשים. עיקר פעילות העמותה מתבצע בשירות נשים מאוכלוסיות חלשות, הן מבחינה כלכלית והן מבחינה חברתית. לעמותה קו חם, בו ניתן סיוע משפטי לנשים שזקוקות לו.

גרנית – עמותה הפועלת בשירות הנשים הפרודות והגרושות בישראל ומעניקה תמיכה באמצעות קבוצות התמיכה, או הקו הפתוח ויעוץ משפטי ראשוני. מטרה נוספת על סדר יומה, הוא קידום חקיקה בנושאים בהם נשים מופלות לרעה בבית המשפט הרבני, או בבית המשפט לענייני משפחה.

ל"א – או בשמה המלא: לחימה באלימות נגד נשים. העמותה מפעילה 3 מקלטים לנשים מוכות וילדיהן, קו חירום המיועד לנשים וילדים במצוקה, סמינריונים וסדנאות בנושאים שונים הנוגעים לאלימות במשפחה ועוד. כמו כן, חלק מפעילותה מתמקד בקידום חקיקה בנושאי אלימות נגד נשים וסיוע משפטי לנפגעות אלימות פיסית, מילולית, כלכלית, או מינית.

נעמת – תנועת נשים שהוקמה במטרה לשפר את מעמד האישה בישראל ולחולל שינוי במדיניות החברתית בארץ, בכל הנוגע לנשים בחברה, בכלכלה, בשוק העבודה ובמשפחה. נעמת פועלת במישור הציבורי, בתחום המשפטי, לנעמת רשת מעונות ציבוריים, קרן מלגות לסטודנטיות ועוד.

נשים לגופן – עמותה הפועלת במטרה להוביל שינוי חברתי ותפיסתי בקרב נשים בישראל, בכל הנוגע לבריאותן. עיקר פעילותה מתמקד בניסיון לעורר מודעות לנושאי בריאות ומיניות האישה בקרב מקבלי ההחלטות ובקרב הציבור הרחב.

העמותה להעצמה כלכלית לנשים – הוקמה לפני למעלה מעשור ומטרתה להביא לשינוי כלכלי וחברתי בכל הנוגע למעמד האישה בישראל. תחומי פעילותה מגוונים ובהם קידום שינויי חקיקה, פיתוח עסקים זעירים ומתן כלים לנשים בדרכן להיות עצמאיות.

למידע על עמותות וארגונים נוספים לחצו כאן: עמותות וארגונים

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
מקורות המימון של עמותות - מהיכן ניתן לגייס כסף? - מקורות המימון של עמותות - מהיכן ניתן לגייס כסף לעמותה?
אחת מתשע - עמותה למען חולות בסרטן השד - אחת מתשע נשים בישראל חולה בסרטן השד. בדיוק בשל כך החליטה עמותת "אחת מתשע" לחבר בין חולות ולסייע להם בטיפול רפואי ונפשי.
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור