עמותות וארגוני סיוע - עמותות צלול לשמור על איכות הסביבה בדגש על ימים ונחלים...
עמותת צלול לשמור על איכות הסביבה
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים

צלול לשמור על איכות הסביבה

Hebrew
תאריך: 13/01/2010 22:46   

עמותת צלול נוסדה ב 1999 כארגון סביבתי אשר שם לו למטרה להגן על איכות הסביבה, ולהוביל את השמירה על מקורות הים של ישראל, הימים, החופים, הנחלים ומקורות המים. העמותה פועלת לשם קידום מטרות אילו במספר זירות עיקריות: הזירה הציבורית, התקשורתית, מחקר ופיתוח, משפט, קידום חקיקה ועוד.

מאבק העמותה נועד להעלות על סדר היום הציבורי את מצב הים והנחלים בארץ, ולשם כך היא מפעילה מגוון אנשי מקצוע בתחומים שונים, מומחי סביבה, אנשי אקדמיה, עורכי דין, מומחי יחסי ציבור ומתנדבים.

העמותה יצרה הד ציבורי נרחב לפעילותה, ורשמה מספר רב של הצלחות במאבקיה. אחד המאבקים המתוקשרים של העמותה אשר הוכתר כהצלחה היה הקמפיין התקשורתי הנרחב להגנה ושמירה על מימי מפרץ אילת, והצלת שונית האלמוגים.

הקמפיין זכה להצלחה רבה ולתמיכה ציבורית נרחבת, בעקבותיו שופרה מערכת הביוב של העיר והוקם מתקן מתקדם להעברת פוספטים בנמל, הוגבר הפיקוח על הצלילה הימית, והחלה הוצאה הדרגתית של כלובי דגים מזהמים שפגעו בשונית.

מאבקה של העמותה במזהמים נועד להפסיק את פעילותם וליצור תקדימים משפטיים למזהמים אחרים. העמותה הובילה מספר רב של מאבקים בגופים ורשויות מזהמים אשר נשאו פרי, והובילו לנקיטת צעדים ולהפסקת הזיהום, מן המפורסמים הקמפיין בשיתוף עמותת "אנשי הדממה" של שייטת 13, לעצירת הזיהום של נחל הקישון ושיקומו.

המאבק התקשורתי המשותף הוביל לשינוי בהתייחסות לנחל, ולמים הזורמים בו, ובעקבותיו הופסקה בו כל פעילות צלילה.

העמותה נרתמה למאבק משותף עם ארגוני גלישת הרוח וגלישת הגלים בישראל, והחברה להגנת הטבע נגד הכוונה להקים מרינה על חופי בת גלים, המהווים את אחד מהחופים הטובים בעולם לספורט גלישת רוח. מאבקם הוביל לביטול התכנית להקמת המרינה.

מאבק תקשורתי רחב היקף נוסף התמקד בהפסקת הזרמת שפכי השפד"ן ( מתקן טיהור השפכים הגדול בישראל ), למימי הים התיכון וזיהומו, בעקבותיו הוגשו כנגד מספר אחראים כתבי אישום, והתקבלו החלטות תקדימיות בנוגע לעניין.

מאבק מתוקשר נוסף הוא הקמפיין שניהלה עמותת צלול בעיריית הרצלייה, המזרימה מדי שנה מיליוני קוב של שפכים אל חופי הים, שתוצאותיו הגשת כתבי אישום, והחלטה על מהלך של שדרוג מכון הטיהור של העיר, והשבת המים המטוהרים לחקלאות.

עמותת צלול ניהלה מאבק בשיתוף עיריית עכו להצלת נחל נעמן, בעקבותיו הופסקה הזרמת ביוב וחומרים מסוכנים ממתקני טיהור השוכנים לאורכו, ובימים אילו היא פועלת לעצירת הזיהום בנחל לכיש.

העמותה פועלת בשיתוף עם החברה להגנת הטבע, וארגונים נוספים, ות צלול בשיתוף ארגוני גלישת הרוח וגלישת הגלים בישראל ובשיתופ החברה להגנת הטבע פתחה במאבק ארוך כנגד הכוונה להקים מרינה על חופי בת גלים המשמשים את הגולשים בישראל ומהווים את אחד מהחופים הטובים בעולם לספורט גלישת רוח.

בעקבות המאבק, שכלל מגוון רחב של פעילות, בוטלה התוכנית להקמת המרינה. צלול משתפת פעולה עם ארגוני גלישת בתחומים נוספים בהם ניקוי חופי פולג וחופי הרצלייה המשמשים כמקום לימוד משמעותי בלמידת ספורט הגלישה.

העמותה פועלת למען קידום מטרותיה תוך מאמץ לרתום את הציבור למאבק, ובנוסף על פעילות אקטיבית ומחקר, היא שמה גם דגש על הגברת המודעות הכללית, הנחלת ערכים סביבתיים, והחינוך בקרב הדור הצעיר.

צלול משתפת פעולה עם ארגונים ובתי ספר בתחומים שונים, ומובילה יוזמות כמו המבצע לניקוי חופי פולג, וחופי הרצלייה בשיתוף ארגוני גלישה, ארגון מבצעי ניקוי תת ימיים אליהם רתמה צוללנים, שיתוף פעולה עם בעלי ספינות ויאכטות במסגרת הסיירת הכחולה, ועוד.

כמו שניים מהפרויקטים החינוכיים המובילים של העמותה הם פרויקט "חולית" במהלכו שיתפה סטודנטים מבית הספר למדע הים ברופין בפרויקטים לימודיים אותם היא מפעילה בבתי ספר תמורת נקודות זיכוי אקדמאיות, ושיתוף פעולה נוסף עם פרויקט "תגלית" המארח סטודנטים מחו"ל, במהלכו הובילה סיורים לימודיים בנושאי איכות הסביבה

העמותה נתמכת ע"י אנשי עסקים פרטיים, אזרחים, ומספר קרנות. התמיכה המשמעותית של העמותה מתקבלת ממשפחת קהאן, ומאפשרת לאנשי העמותה לפעול למען איכות הסביבה, וההגנה על חופי ונחלי ישראל, באמצעים מגוונים.  אשר בתרומתם העקבית הם מאפשרים לעמותה לפעול ללא פשרות ובאמצעים מגוונים למען סביבה בריאה.

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
עמותת לתת - פעילות ומטרות - קיראו על עמותת לתת, השמה לה למטרה לסייע לשכבות המצוקה.
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור