עמותות וארגוני סיוע - עמותת רוח טובה שואפת ליצור חברה ישראלית טובה יותר, באמצעות עידוד התנדבות ומתן צדקה. למידע נוסף לחצו.
רוח טובה - התנדבות לטובת החברה הישראלית
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים

עמותת רוח טובה - לחברה ישראלית טובה יותר

Hebrew
תאריך: 14/04/2010 11:26   

בחברה הישראלית אנו עדים להרבה מאוד יוזמות שקמות על מנת לעשות מעשים טובים.

אחת היוזמות המבורכות היא עמותת "רוח טובה", שמבקשת ליצור חיבור בין אלה שיכולים לתת ובין אלה שצריכים לקבל.

מהי עמותת רוח טובה?

עמותה זו קמה בשנת 1993 מיוזמתה של משפחת אריסון ופועלת עד היום על מנת ליצור חברה טובה יותר, בין אם בעזרת שינוי מהותי ובין אם עידוד למצוינות ואחריות על החברה שבה אנו חיים.

העמותה, הממומנת באמצעות קרן על שם תד אריסון, מנוהלת כיום על ידי שרי אריסון ומדי שנה תורמת לעמותה כ-25 מיליון שקלים לפעילויות השונות.

העמותה דוגלת במקור הכוח שנמצא בכל אחד ואחת מאיתנו, ומבחינת תפיסת העולם שלה, היא מבקשת להביא לידי מיצוי כל אחד וכל אחת על בסיס היכולות והידע האינדיבידואליים.

לעמותה יש פרויקטים רבים לחיזוק מעמדן של האוכלוסיות החלשות, בין אם מדובר בדברים נקודתיים כמו שיפוץ בתים של קשישים לקראת הפסח ובין אם מדובר ביום יום, כמו סיוע לקשישים, הפעלות של מתנדבים בבתי חולים, איסוף תרומות של אוכל, סיוע לנזקקים וכמובן הניסיון התמידי לצרף כמה שיותר ארגונים בעלי יכולות לתרום למען החברה הישראלית.

עקרונות העמותה

עמותת "רוח טובה" מתבססת על שלושה ערכים המגיעים מן העולם היהודי: הערך הראשון הוא צדקה, השני הוא חסד והשלישי הוא תיקון עולם.

שלושת הערכים היהודיים הללו מהווים את מרכז ובסיס התפיסה החברתית שמעגנת את רוח ההתנדבות של כל הפעילים בה.

בעזרת התמיכה השנתית הקבועה של הקרן, יכולה העמותה לפעול בכל התחומים בהם היא מבקשת לפעול, כמו בתחום החינוך, התרבות, האמנות והספורט.

בנוסף, העמותה מקדמת פעילויות המעצימות אוכלוסיות במצוקה, כמו תושבי פריפריה, נכים ואף מעניקה מלגות לימודים ומחקר.

המתנדבים ב"רוח טובה"

בתוך הנוף ההתנדבותי בישראל, לעמותה הזו יש צביון מיוחד בהחלט, משום שהפריסה של המתנדבים היא ארצית וחתך הגילאים של מתנדבי העמותה הוא מגוון מאוד, החל מילדים, דרך בני נוער וחיילים, סטודנטים, אנשי עבודה ואף פנסיונרים.

הפעילויות של העמותה נובעות מאמונה בכל אחד ואחת, משום שהכוח הפנימי והעוצמה הפנימית שלנו מכילים את כל מה שאנו יכולים לתת, וזוהי אחת הבקשות המרכזיות של העמותה מכל האחרים.

הבקשה היא לא לכסף שלהם, ולא לתרומות הכלכליות של המתנדבים, אלא לתרומה שוות הערך, להתנדבות עצמה.

במידה וניתן יהיה ליצור מצב בו החברה הישראלית דואגת לעצמה בכל מובן אפשרי, ואנשים מכל רחבי ישראל יוכלו לסמוך על אחרים, עוצמתה של החברה תהיה גדולה פי עשרות מונים.

כל מי שיש לו יכול לתת למי שאין, ולא מדובר רק על כסף.

"רוח טובה" מהווה במהותה ובפעילותה מעין מרכז אליו מתנקזים כל בעלי היכולות השונים בחברה הישראלית וכל בעלי הצרכים המיוחדים והשונים באותה החברה, על מנת שניתן יהיה לתת את מה שאפשר למי שצריך, וכל זאת כחלק מן הרצון לתת.

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
עמותת אחריי! - שינוי חברתי ומנהיגות בקרב בני נוער - עמותת "אחריי" שמה לעצמה למטרה לסייע לבני נוער שאינם מוצאים את דרכם ולהקנות להם משמעות בצורת פעילות חברתית ועשייה.
ליחצו כאן להוספת תגובה
1. היום יום המעשים הטובים
היום במסגרת יום המעשים הטובים באו אלנו מהשבס ועשו לנו פעולות מגובנות כטיפוח חבילה עוברת הכנת כדורי שוקולד ועוד כולם התרגשו
סגור
הוסף תגובה

sarit 05/03/2013 16:30
סגורסגור