תכנית "אקדמיה" של קרן רש"י מסייעת לתושבי הפריפריה ברכישת השכלה גבוהה. הכנסו וקבלו את כל הפרטים
תכנית "אקדמיה" - קרן רש"י מסייעת בלימודים לתושבי הפריפריה
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים

סיוע בלימודים גבוהים לתושבי הפריפריה

Hebrew
תאריך: 31/12/2009 12:15

תוכנית "אקדמיה" של קרן רש"י

קרן רש"י הנה קרן משפחתית שנוסדה בשנת 1984 במטרה לסייע לאוכלוסיות חלשות, לילדים ולנוער באזורי הפריפריה בשלושה תחומים עיקריים: בחינוך, ברווחה ובבריאות.

בקרן רש"י פועלים במטרה לחזק את האוכלוסיות החלשות בחברה הישראלית באופן מקיף וגם לסייע לילדים ולנוער שהגיעו מרקע סוציו אקונומי נמוך ובעייתי לממש את הפוטנציאל הגלום בהם.

מהי תוכנית "אקדמיה"?

"אקדמיה" היא תוכנית השכלה גבוהה ייחודית המופעלת על ידי קרן רש"י ומיועדת לתושבי הפריפריה. התוכנית החלה לפעול בשנת 2000 במטרה להעניק שוויון הזדמנויות בתחום החינוך וההשכלה האקדמית לתלמידים שונים והיא מלווה אותם החל מהלימודים בתיכון, דרך השירות הצבאי וכלה בסיום לימודי התואר הראשון.

החזון מאחורי התוכנית הוא השאיפה לצמצם את הפערים החברתיים הקיימים בחברה הישראלית, לעצור את שעתוק הקשיים הסוציו אקונומים מדור לדור ולעודד התפתחות תהליכים חברתיים בריאים ומאוזנים יותר.

מה כוללת התוכנית?

תוכנית "אקדמיה" של קרן רש"י עובדת במספר מישורים. התוכנית מסייעת לתלמידי תיכון להשיג תעודת בגרות בממוצע גבוה שיאפשר להם להתקבל ללימודים אקדמיים במוסדות ובחוגים המובילים.

כמו כן, מסייעת בחיזוק ובעידוד ביטחונם העצמי של התלמידים, הגברת המוטיבציה להצלחה ולקידום עצמי והגברת המודעות והרגישות של תלמידי התוכנית לסביבה ולחברה במטרה שיירתמו לסייע בקידומה.

היישובים המשתתפים בתוכנית נבחרים בהתאם לשני קריטריונים מרכזיים: צורך סוציו אקונומי קיים בהתאם לנתונים סטטיסטיים ואחרים, וסיכוי גבוה לשיתוף פעולה של המשתתפים בתוכנית.

התלמידים נבחרים לאחר ראיון עם נציגי התוכנית ובהתאם לקריטריונים שונים, כדוגמת: רקע סוציו אקונומי נמוך, מוטיבציה להצליח ופוטנציאל לימודי גבוה גם אם עדיין לא בא לידי ביטוי.
 
במסגרת התוכנית נבנה עבור כל תלמיד מסלול לימודים אישי בהתאם ליכולותיו, לצרכיו ולקצב התקדמותו. בנוסף לכך, כוללת התוכנית תגבור לימודי בהתאם לנדרש, הניתן הן על ידי מורים מקצועיים והן על ידי סטודנטים שנבחרו במטרה לסייע לקידום התוכנית.

לכל תלמיד ישנה גם חונכות אישית קבועה על ידי סטודנט ואפשרות להשתתף בסדנאות חיצוניות שונות במטרה לעודד, לתת תמיכה ולסייע בחיזוק הביטחון העצמי.
 
לימודים לקראת תואר ראשון

משתתפי התוכנית שסיימו תיכון ובעלי תעודת בגרות מלאה רשאים להירשם לכל מוסדות ההשכלה הגבוהה בארץ, המוכרים על ידי המועצה להשכלה גבוהה ומעניקים תואר אקדמי לבוגריהם.

עם זאת, תכנית אקדמיה פועלת בשיתוף פעולה רק עם מוסדות בהם שכר הלימוד הוא אוניברסיטאי. היקף הסיוע לכל סטודנט נקבע לפי שיקול דעתה של ועדת ההיגוי של הקרן בהתאם לצרכיו האישיים, והוא כולל לרוב: שכר לימוד, מעונות או לחילופין נסיעות, שיעורי העשרה והוצאות נוספות בהתאם.

כל  אחד מהסטודנטים המשתתפים בתוכנית מחויב לפרויקט חברתי, כדוגמת חונכות פר"ח, לכל אורך כל שנות הלימודים. הסטודנטים בפרויקט פר"ח זכאים למלגת פר"ח וגם למלגה נוספת.

ועדת היגוי מיוחדת עוקבת מקרוב אחר התקדמות כל אחד מהסטודנטים בלימודיו ואחר הסתגלותו למערכת האקדמית במטרה לסייע בכל קושי או בעיה.

לפרטים נוספים ניתן להכנס לאתר הקרן או לחייג למספר: 08-9146601

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
רוצה לקבל מלגה ללימודים? - רוצה לקבל מלגת לימודים? המדריך שיסייע לך לקבל מלגה ללימודי תואר בישראל...
קורס פסיכומטרי למעוטי יכולת - שוויון הזדמנויות בלימודים! - רוצה לעשות קורס פסיכומטרי? האם ידעת כי ניתן לקבל הטבות והנחה לקורסי פסיכומטרי בישראל?
עמותת רוח טובה - לחברה ישראלית טובה יותר - עמותת "רוח טובה" פועלת מעודדת התנדבות בחברה ומפעילה פרויקטים לחיזוק אוכלוסיות נזקקות.
עמותת אחריי! - שינוי חברתי ומנהיגות בקרב בני נוער - עמותת "אחריי" שמה לעצמה למטרה לסייע לבני נוער שאינם מוצאים את דרכם ולהקנות להם משמעות בצורת פעילות חברתית ועשייה.
עמותת על''ה - למען קידום סטודנטים עיוורים - עמותת על"ה מסייעת לעיוורים הרוצים להשתלב במעגל הלימודים, בבתי הספר התיכונים ובעיקר באוניברסיטאות ברחבי ישראל...
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור