עמותות וארגוני סיוע בישראל - עמותת תנו לחיות לחיות...
עמותת תנו לחיות לחיות בישראל
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים

עמותת תנו לחיות לחיות

Hebrew
תאריך: 10/02/2010 14:31   

תנו לחיות לחיות הינה עמותה ללא כוונות רווח אשר נוסדה בשנת 1986 וחרטה על דגלה את המטרה לסייע לחיות עזובות ונטושות הנמצאות בקושי ובמצוקה, לדאוג להן לסעד ולבתים אשר יסכימו לאמץ ולקלוט אותן.

עמותת תנו לחיות לחיות - רקע

עמותת תנו לחיות לחיות נוסדה על מנת לעצור את התרבותם של הכלבים והחתולים באמצעות עיקורים ועל ידי כך לצמצם את תופעת כלבי וחתולי הרחוב הנידונים לחיי סבל.

עדיין ניתן למצוא כיום במדינת ישראל כלבי רחוב או חתולים אשר נמצאים במצוקה פיסית או נפשית וזקוקים לסיוע. רבים מהם זוכים לגורל אכזר בין אם בשל השמדה מתוכננת בידי הרשויות או עקב מוות מקור או גוויעה ברעב ברחובות.

עמותת תנו לחיות לחיות סייעה ומסייעת גם לבעלי חיים נוספים (מעבר לכלבים וחתולים) במהלך למעלה מעשרים שנים של התנדבות. העמותה מספקת פתרונות אימוץ ווטרינריה לעשרות אלפי כלבים, חתולים, ציפורים, חמורים, תנינים, סוסים ושאר בעלי חיים אשר נחשפו למצוקה כזו או אחרת.

ברמה המשפטית ערוכה עמותת תנו לחיות לחיות להיאבק למען זכויות בעלי החיים ולהילחם נגד עוולות הנגרמות בין אם במישרין ובין אם בעקיפין על ידי בני האדם. פעילות זו כללה עם השנים פניות יזומות למשטרת ישראל, הגשת תביעות ועתירות לערכאות המשפטיות הגבוהות ביותר במדינת ישראל.

פעילות העמותה כוללת בנוסף גם הסברה, סיוע לארגונים הזקוקים להדרכה, חינוך והרצאות לאהבת בעלי חיים במוסדות לימוד ובבתי ספר, הגברת המודעות בקרב הציבור להכרה בחשיבות וערך חייהן.

הצלחה שכזו מובילה במישרין להקטנת היקף ההתעללות בבעלי חיים וצמצום השימוש בהמתות יזומות על ידי הממסד. בהקשר זה ניתן לציין במיוחד את שדרוג חוק צער בעלי חיים ויישומו בשטח.

משרדי עמותת תנו לחיות לחיות ממוקמים בתל אביב ומשמשים כמרכז לפניות במקרי מצוקה, מקלט לחיות נזקקות נוסף באזור רמלה משמש כמרכז לטיפולים רפואיים וטרינריים במחירים מוזלים.

עמותת תנו לחיות לחיות – מטרות

טווח מטרות עמותת תנו לחיות לחיות מגוון וכולל פעילות להקטנת היקף המתות חסד יזומות על ידי רשויות השלטון, אספקת סיוע חירום לבעלי חיים בצרה, פעילות וטרינרית הכוללת עיקור מונע התרבות בלתי מבוקרת והטמעת מודעות בקרב הציבור לחשיבות פעולה זו, תפעול מקלט לבעלי חיים בו יוכלו לשהות עד למציאת פתרון אימוץ עבורם, פעילות משפטית כנגד התעללות וקידום מימוש זכויות בעלי החיים.

כמו כן – הגברת המודעות החינוכית והערכית לקהל הרחב, יישום חוק צער בעלי חיים, אכיפתו בשטח ושיפורו המתמיד לתועלת החיות.

עמותת תנו לחיות לחיות – פריסה

אמבולנס לטיפול בבעלי חיים אשר נותן מענה בכל אזור גוש דן מופעל על ידי העמותה באופן שוטף. כלי רכב זה אוסף חיות פצועות חולות או בבעיה כלשהי מהרחוב, לטובת שיקום ומציאת בית מאמץ באחד ממרכזי הטיפול או המקלט של העמותה.

בית המחסה של עמותת תנו לחיות לחיות מאכסן בכל רגע נתון מעל מאתיים כלבים ועשרות חתולים אשר נהנים מהשגחה, תשומת לב, טיפול וטרינרי, הזנה, וסיוע באיתור בית מתאים שיאמצם.

מרפאת העמותה מבצעת טיפולי עיקור וסירוס לבעלי החיים הנמצאים במקלט.

כלבים וחתולים המובאים לאחד ממרכזי הטיפול על ידי הציבור הרחב נהנים מעלות נמוכה יותר בטיפול הוטרינארי. כל גורם אשר מבקש סיוע או הדרכה מקבל מענה מיידי מצוות מקצועי ומנוסה במקום.

מוקד העמותה קולט פניות ועובד בשיתוף פעולה וסנכרון מלא עם המשטרה וצוות משפטי על מנת לטפל בכל מקרה התעללות אשר מדווח למרכז.

נושא האימוץ והתרומות הוא קריטי ומרכזי בפעילות העמותה שכן זו מקדמת פעילותה על ידי התנדבות וסבסוד כל הקשור בטיפול בחיות. מגבלת משאבים ומתקנים מביא לכך שאימוץ חיה אחת על ידי הציבור מפנה מקום לקלוט חיה אחרת הנמצאת במצוקה. 

ארגוני סיוע לבעלי חיים
בעלי חיים SOS
ארגון S.O.S למען זכויות בעלי חיים בישראל
עמותת שב"י למען שחרור בעלי חיים
עמותת שב"י פועלת למען שחרור מוחלט של בעלי חיים
צער בעלי חיים
אגודת צער בעלי חיים בכל מקום בישראל!
תנו לחיות לחיות
פעילות למען חיות נטושות ועזובות
עמותת אנונימוס
זכויות בעלי חיים זה אנונימוס!
קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
אנונימוס לזכויות בעלי חיים - עמותת אנונימוס חרתה על דגלה פעילות עקבית למען זכויות בעלי חיים בדרכים פחות קונוונציונליות מעמותות אחרות למען בעלי חיים. קראו כאן!
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור