רוצה לתרום בגדים ישנים? על מנת לוודא שהבגדים אכן מגיעים לנזקקים האמיתיים מומלץ לתרום לארגוני צדקה מסודרים
תרומות בגדים - איפה תורמים ומי מקבל את הבגדים?
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים

תרומות בגדים - איפה תורמים ומי מקבל את הבגדים?

Hebrew
תאריך: 31/12/2009 12:15

כולנו מכירים ומודעים למצב הכלכלי הקשה של משפחות רבות מאד בישראל. המספרים מדברים על מאות אלפי משפחות הנמצאות מתחת או קרוב לקו העוני.

משפחות אלה מתקשות במקרים רבים להשיג מזון עבורן ועבור ילדיהם, קיים קושי רב בתשלום החשבונות בקניית ספרי לימוד לבתי הספר וכן רכישת ביגוד עבור ההורים ועבור הילדים.

המצב קשה במיוחד עבור הילדים אשר נאלצים במקרים רבים ללכת לבית הספר כשלגופם בגדים ישנים ובלויים, בעוד מסביבם ילדים הלובשים בגדים חדשים.

כמובן שתרומה כספית ממי שיכול ורוצה היא מבורכת, אולם בניגוד לתרומה כספית בה אנו צריכים להוציא כסף, כשאנו תורמים בגדים מדובר לרוב בבגדים שאנו כבר לא מתכוונים ללבוש והם סתם צוברים אבק על מדפי הארון.

תרומת בגדים – מצווה מבורכת אשר לא דורשת מאתנו כל הוצאה כספית!

כאמור, בכל ארון בגדים של משפחה ממוצעת קיימים בגדים רבים אשר אנו לא מתכוונים ללבוש יותר לעולם. מדובר בהשקעת מאמץ קטן במיון הבגדים שלנו, הפרדת הבגדים אשר בהם אנו לא מעוניינים, או שכבר לא מתאימים למידותינו או למידות ילדינו והעברתם לתרומה. רווח קטן נוסף מתהליך זה הוא עשיית סדר בארון, ופינוי מקום לבגדים חדשים.

לאן ניתן להעביר את הבגדים המיועדים לתרומה?

אז מה ניתן לעשות עם שקיות הבגדים שאספנו? ישנן מספר אפשרויות. הפתרון הנוח הוא להניח את השקיות בסמוך לפחי האשפה. פתרון זה הוא אמנם קל אולם קיים סיכוי שהפועלים האוספים את האשפה לא יטרחו להעביר את הבגדים הלאה ופשוט ישליכו אותם לאשפה.

בחלק מהערים או בצידי כבישים מרכזיים ניתן למצוא  נקודת איסוף לתרומות בגדים או פחים מיוחדים, בהם ניתן להשאיר את הבגדים. המרבית המקרים, הבגדים שהושארו במקומות הללו אכן ימצאו את דרכם לנזקקים, אולם קשה לדעת בוודאות מי אוסף מכל מקום כזה את הבגדים.

לצערנו ישנם גורמים המנסים להרוויח כסף קל ומנצלים את המצב על מנת לאסוף את הבגדים ולמוכרם תמורת סכום מופחת לנזקקים או שהבגדים מוצאים את דרכם לשטחים, שם נמכרים.

היכן ניתן למסור את הבגדים בידיעה כמעט וודאית שיגיעו לנזקקים?

במידה ואנו רוצים לוודא שהבגדים שהחלטנו לתרום ימצאו את דרכם הנכונה לאנשים הנזקקים ולא יתגלגלו לידי אנשים המחפשים לעשות כסף קל על חשבון הנזקקים, ניתן לפנות לארגוני סיוע או עמותות, אשר כל פועלם מוקדש לטובת הנזקקים האמיתיים.

מספר דוגמאות לארגונים גדולים המטפלים בתרומות בגדים:

  • ארגון "לתת" 
  • פתחון לב
  • ויצ"ו
  • "במבילי" – ארגון הפועל למען עובדים זרים
  • חב"ד
  • "בית השנטי"- בית חם לנערים ונערות במצוקה

נוסף לארגונים שהוזכרו ישנם ארגונים נוספים ורבים הפועלים לרווחתם של הנזקקים. ניתן לבצע חיפוש קצר באינטרנט על מנת לאתר ארגון סיוע, קרוב למקום מגורנו ולהעביר אליו את תרומות הבגדים שלנו וכך לוודא שאלו תגענה ליעד המבוקש.

ליחצו כאן להוספת תגובה
1. תרומת בגדים לנערות/בחורות צעירות
שלום רב, ברשותי המון בגדים של בנותי שכבר לא בשימוש אך במצב טוב, כמו כן ברשותי מגבות משומשות אך במצב טוב שאשמח לתרום אודה מאוד אם תכתבו לי למייל מתי אתם יכולים לבוא לאסוף אני גרה בהרצליה תודה דליה
סגור
הוסף תגובה

דליה 19/03/2013 18:58
2. תרומת בגדים לבנות
יש לי בגדים במצב טוב מאוד לבנות-נשים מידה 38-40 אשמח שיצרו איתי קשר
סגור
הוסף תגובה

שירי 18/02/2013 19:48
3. תרומת בגדים לנזקקים
שלום, אפשר לתרום בגדים וציוד מתכולת הבית לנזקקים במחסן סיוע של עמותת \"אחריות חברתית\" במתחם הדולפינריום שבסוף טיילת ת\"א. פתוחים כל ימות השבוע משעה 07:00 עד 17:00. לפרטים נוספים - 050-7888094 www.2help.org.il
סגור
הוסף תגובה

מאיר 14/02/2013 18:14
4. למסירה בגדים לנזקקים
בגדים באיכות טובה לנשים מידה 44 הכולל חליפות חצאית, חולצות , שמלות
סגור
הוסף תגובה

חנה 19/09/2011 00:11
5. לתרום בגדים
יש לי בגדים לילדים במצב חדש וגם תיקים לבית הספר 054-7089169 יורם במיגדל העמק
סגור
הוסף תגובה

יורם 18/09/2011 15:03
סגורסגור