עמותת ידיד הוקמה במטרה להעצים את האוכלוסיות החלשות, לטפח סולידאריות חברתית ולצמצם את הפער שנפער בין שכבות האוכלוסיה המבוססות, לבין הנחשלות. ליבת פעילותה, היא מרכזי הזכויות שהקימה במוקדים שונים בארץ, למתן סיוע משפטי, יעוץ והסברה למעוטי יכולת. לחץ כאן לקרוא
עמותת ידיד - סיוע משפטי ומרכזי זכויות האזרח בישראל
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים

יעוץ משפטי, סיוע והסברה למעוטי יכולת

Hebrew
תאריך: 31/12/2009 12:15

סיוע משפטי - עמותת ידיד מסייעת למעוטי יכולת

עמותת ידיד הוקמה במטרה להעצים את האוכלוסיות החלשות, לטפח סולידאריות חברתית ולצמצם את הפער שנפער בין שכבות האוכלוסיה המבוססות, לבין הנחשלות. העמותה מקיימת פעילות ענפה במישור הציבורי – יוזמות שונות לחקיקה המגנה על אינטרסים של שכבות אוכלוסיה חלשות, עתירות לבג"ץ, מגוון פעילויות חברתיות וחינוכיות ועוד.

אולם, ליבת פעילותה, היא מרכזי הזכויות שהקימה במוקדים שונים בארץ.

במרכזי הזכויות, ניתן יעוץ משפטי וסיוע משפטי למעוטי יכולת, הזקוקים לעזרה בכדי לממש את זכויותיהם בתחומי החינוך, הבריאות, התעסוקה, הדיור ועוד. מודל העבודה של העמותה ייחודי, שכן הקהילה היא זו שעוזרת לעצמה.

לא רק שהפונים לומדים כיצד להתמודד בעצמם עם המערכת והרשויות וכיצד לעמוד על זכויותיהם, אלא גם שרוב המתנדבים שמסייעים להם – הם פונים לשעבר שביקשו להתנדב והוכשרו לכך על ידי הצוות המקצועי של העמותה.

קבלת סיוע משפטי בעמותת ידיד

מחלקה משפטית – בעמותה מחלקה משפטית המופעלת על ידי שבעה עורכי דין, העוסקים בעיקר בתחום הדיור הציבורי ונושאי דיור – משכנתאות. בנוסף, מספקים עורכי הדין מענה תוך זמן קצר, לשאלותיהם של הפונים אל מרכזי הזכויות. העמותה פועלת בשיתוף פעולה עם לשכת עורכי הדין ופרוייקט "שכר מצווה" של הלשכה.

פניות של מבקשי סיוע משפטי בנושאי דיור ציבורי, משכנתאות וכדומה, מטופלות על ידי עורכי הדין שמאיישים את המחלקה המשפטית. הנושאים בהם מטפלת המחלקה, כוללים בדיקה מקיפה של הבעיה אליה נקלע המבקש, הצעת פתרונות מתאימים, ייצוג מול ועדות משרד השיכון, ייצוג מול הבנקים, הסדרי פריסת חובות ומניעת הליכי פינוי מבתי מגורים.

פניות בנושאי זכאות לייצוג משפטי

העמותה פועלת מול כל הגופים האמונים על סיוע משפטי למעוטי יכולת מטעם המדינה. ניתן להיעזר בשירותיה בכדי לנסח פנייה ולמלא את כל הטפסים הנדרשים להגשת בקשה לסיוע משפטי מהאגף לסיוע משפטי של משרד המשפטים. מתנדבי העמותה מלווים את הפונים לאורך כל הליך בדיקת הזכאות.

במידה והפונה אינו זכאי לסיוע משפטי מטעם משרד המשפטים, מסיבות אלו, או אחרות, תפנה אותו העמותה לפרוייקט "שכר מצווה" של לשכת עורכי הדין, באזור מגוריו. גם במקרה זה, ילוו אותו נציגי העמותה לאורך כל הדרך ויוודאו כי ניתן מענה לצרכיו בייצוג משפטי.

היה והפונה לא נמצא זכאי לקבל יעוץ משפטי וייצוג באף אחת מהמסגרות הללו, תבדוק העמותה אפשרויות נוספות לסייע לו.

אם מדובר במקרה תקדימי, מקרה שמצריך התמחות ספציפית שלצידה שכר טרחה גבוה, מקרים בהם אי ייצוג מקצועי יגרום לנזק רב מאוד, או מקרים בהם לנושא הפניה השפעה רבה על קבוצת אזרחים רחבה יותר – תפעל העמותה בכדי למצוא עבור הפונה עורך דין מתנדב שיוכל לתרום מזמנו וכישוריו.

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
סיוע ויעוץ משפטי למעוטי יכולת ואוכלוסיות חלשות - עמותת הלב - עמותת הל"ב מסייעת בהליכים משפטיים למעוטי יכולת בהתנדבות מלאה!
עמותת עמך - למען ניצולי השואה - עמותת עמך שמה לעצמה למטרה לסייע לניצולי שואה וילדיהם להתמודד עם הטראומות שעברו והקשיים שנערמים עליהם לעת זקנה.
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור