עמותות סיוע וארגונים ללא מטרות רווח - על התנדבות בבתי חולים - רוצה לסייע לטיפול בחולים?
התנדבות בבתי חולים - רוצה לסייע לטיפול בחולים?
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים

התנדבות וסיוע בבתי החולים בישראל

Hebrew
תאריך: 31/12/2009 12:15   

התנדבות בבתי חולים ברחבי הארץ הינו תחום התנדבותי פופולארי. מתנדבים בבתי חולים מגיעים מקשת רחבה של גילים ועיסוקים: בני נוער לפני צבא, תיכוניסטים, חיילים, אמהות, גברים, נשים, פנסיונרים למעשה כל אחד יכול להתנדב על פי יכולתו האישית, סדר יומו ורצונותיו.

התנדבות בבתי חולים נותן ערך מוסף בל יתואר למתנדב ולחולה הנעזר בשירותיו של המתנדב. כמו כן נחסכים לקופת המדינה ולמשלמי המיסים מיליוני שקלים.

באילו בתי חולים בישראל ניתן להתנדב?

התנדבות בבתי חולים כוללת את כל בתי החולים בארץ מצפון ועד דרום. הרי אין למעשה בית חולים ברחבי המדינה שעובדיו לא זקוקים לעזרה, כך שכל זוג ידיים עובדות יתקבלו בברכה.  

בתי החולים לדוגמא בהם ניתן להתנדב הם: רבקה זיו בצפת, פורייה, העמק, הלל יפה, תל - השומר, איכילוב, הדסה, רמב"ם, שניידר, בילינסון, השרון, אסף הרופא, וולפסון, שערי צדק, הכרמל, מאיר, בית לווינשטיין וכו'.

מה עושים המתנדבים בבית החולים?

התנדבות בבתי חולים נחלקת לשניים: עזרה לצוות העובדים הרפואי והסיעודי של בית החולים ועזרה לחולים עצמם.

מתנדבים בעבודות משרדיות שונות, תיוק, קבלת חולים, הדפסות ועוד או מסייעים לחולים בהגשת האוכל, בשהייה לצידם ובכך מאפשרים לבני המשפחה של החולה לנוח מעט ולערוך סידורים דחופים.

בנוסף הם לעיתים עובדים בבתי הקפה המפוזרים ברחבי בתי החולים ועוזרים בחלוקת קפה, עוגות, שתייה וחטיפים למלווים במחלקות האונקולוגיות השונות.

מתנדבים שונים בעיקר פנסיונרים שמקצועם אחים או אחיות נותנים אוזן קשבת לחולים ומשפחותיהם ברגעים קשים. מתנדבים במחלקות הילדים השונות קוראים ספר לילדים הקטנים המאושפזים במחלקה ומעלים לעיתים חיוך נדיר על פניהם.

כמו כן מתנדבים בבתי חולים מלווים את החולים לבדיקות שונות ברחבי בתי החולים לצילומי רנטגן או לסתם התאווררות בחצר בית החולים.

לאחרונה החלו ניסיונות להקים מערך מיוחד של מתנדבים בבתי חולים נשים וגברים שמטרתו ללוות תינוקות שננטשו על ידי הוריהם בבתי החולים. תינוקות אלה לעיתים אינם בריאים, פגים, בעלי מום או צריכים להיגמל מסמים משום שאימם נרקומנית.

סוג זה של התנדבות בבתי חולים מצריך ניסיון בטיפול בתינוקות והינו מוגבל לגילאי 20 – 70 במידה והבריאות תקינה יש מצב למתנדבים גם מעל גיל 70.

הטיפול בתינוק נמשך בדרך כלל פעמיים בשבוע למשך מספר חודשים עד לשחרורו מבית החולים. תינוקות אלה הינם בחסות משרד הרווחה. התנדבות בבתי חולים עם התינוקות הנטושים דורש מהמתנדבים מאמצים רגשיים לא קלים עליהם לשהות במחיצת התינוק ללטפו לגעת בו, לשחק עימו, לשיר לו שירים, להקריא לו סיפורים להיקשר אליו ולאחר זמן קצר לשחרר ולהיפרד.

זוהי ממש עבודת קודש לשמה שכן מערך המתנדבות הללו הן דמות האם היחידה לה נחשף התינוק ומבחינתו היא אימו לכל דבר. כל תינוק נחשף ל – 2 עד 3 מתנדבות קבועות למשך כל שהותו בבית החולים על מנת ליצור דמות קבועה ככל האפשר ולהקטין את הנזק לתינוק בהיעדר אם.

לקריאה נוספת על אפשרויות סיוע לזולת ליחצו: התנדבות

חדשות ומידע - בריאות ורפואה
יתר לחץ דם
כיצד מתמודדים עם המחלה?
אבחון וטיפול בהפרעות קשב וריכוז - מדריך
בישראל פועלים ארגונים ועמותות סיוע לחולי סרטן
שימור דם טבורי בלידה עשוי להציל חיים בעתיד!
דיאטה מסוכנת
על מקרים של פגיעה בגלל דיאטה מסוכנת
קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
עמותת עזר מציון - עמותת עזר מציון הינה אחת מהעמותות הגדולות הישראל המספקות תמיכה בחולים, בעלי מוגבלויות וקשישים.
עמותת רוח טובה - לחברה ישראלית טובה יותר - עמותת "רוח טובה" פועלת מעודדת התנדבות בחברה ומפעילה פרויקטים לחיזוק אוכלוסיות נזקקות.
חום ואהבה לתינוקות נטושים - עמותת חיבוק ראשון - עמותת חיבוק ראשון מתפעלת בהתנדבות מערך של פעילים הדואגים לתינוקות בני יומם שננטשו בבתי חולים. היכנסו לקריאה.
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור