תמיכה וסיוע לנפגעות / נפגעי תקיפה מינית בישראל - ארגונים ועמותות שעומדים לצידם של נפגעי תקיפה מינית...
נפגעות / נפגעי תקיפה מינית - ארגוני טיפול, תמיכה וסיוע
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים

טיפול בנפגעות תקיפה מינית

Hebrew
תאריך: 10/01/2010 11:31   

הדבר הקשה ביותר שיכול לקרות לאדם הוא שלוקחים לו את חופש הבחירה, מכריחים אותו לנהוג כנגד רצונו, שולטים בו, מתעללים בו ואונסים אותו \ אותה. מרבית מקרי האונס ומקרים של התעללות מינית מתרחשים בעיקר (אך לא רק) כנגד נשים ובשנים האחרונות חלה עלייה בשכיחותם של אירועים אלה.

בכל יום שבו תפתח את העיתון, תראה את עמוד "האונס" רשימה של מי נאנסה השבוע, במי התעללו השבוע, מי גילו רק השבוע שאבא \ סבא \ דוד \ אח \ שכן או קרוב משפחה אחר התעלל כבר שנים ורק עכשיו אזרה הבחורה אומץ לפתוח את הפה ולקרוא לעזרה בקול, אחרי ששנים זעקה לעזרה בליבה אך ללא מענה, אף אחד לא שמעה אותה, גם הסביבה ששמה לב לשינוים הנפשיים והפיזיולוגים המתרחשים בילדה או בבחורה, אף אחד לא עזר לה.

אסור לשתוק, אסור לתת לטרור הזה להמשיך, יש לך למי לפנות יש מי שיעזור לכל הבחורות והבחורים במצוקה, יש עם מי לדבר, יש מי שרוצה לעזור לך לשקם את חייך ולנסות לחיות חיים נורמאלים למרות הצלקות הארוכות על גבי גופך.

פני \ פנה עוד היום אל מרכז סיוע לנפגעות תקיפה מינית בטלפון 1202 אשר נחשב לארגון הגדול ביותר שמטרתו לסייע בכל דרך וצורה אפשרית לנפגעי \ נפגעות תקיפה מינית, באם עזרה מקצועית, יעוץ משפטי, עזרה נפשית, עזרה טלפונית בכל שעות היום, הכוונה, העברה למטפלים מקצועיים (פסיכולוגים, פסיכיאטרים, עובדים סוציאליים) אשר מתמחים במתן עזרה לנפגעי \ נפגעות תקיפה מינית.

תקיפה מינית מוגדרת כמעשה מיני או התנהגות מינית אשר נכפית על האדם. זהו פשע מתעוב הנעשה על מנת לשלוט ולהשפיל את הקורבן על מנת לספק יצירים חייתים באדם. קיימים סוגים שונים של תקיפה מינית, הכוללים: תקיפה מינית, אונס, מעשה סדום, ניסיון אונס, אונס קבוצתי, אונס מתמשך, גילוי עריות, מעשה מגונה, הטרדה מינית.

בכל מקרה אסור לשתוק אם נפגעת בעקבות התעללות מינית. ניתן לקבל סיוע ועזרה!

איפה ניתן לקבל עזרה במקרה של התעללת מינית?
 

  • פנייה מיידית לכל תחנת משטרה
  • המרכז לנפגעי \ נפגעות אונס הוקם במיוחד בכדי לשבור את קשר השתיקה וחומות ההגנה שנוצרו לנפגעים במהלך השנים, המרכז עוזר בטיפול, תומך, נותן עזרה ראשונה באמצעות קווי חירום טלפונים בשפות שונות בעברית, ערבית, רוסית, אנגלית ואמהרית), המרכז עוזר לנשים וגברים מכל המגזרים (נשים ערביות, עולות חדשות, נשים דתיות, נערים וגברים), המרכז מספק פגישות אישיות וקבוצות תמיכה, המרכז לא נותן לך להיות לבד ומלווה בהליכים רפואיים והליכים פלילים בבית משפט (הגשת תלונה במשטרה, ליווי ותמיכה במהלך החקירות והדיונים בבית המשפט), המרכז יסייע לך למצוא טיפול נפשי הולם ואף יסבסד את הטיפול במקרים בהם אין לכם כסף, המרכז מספק פעילות חינוכיות מונעות, פעילות למניעת הטרדות מיניות ועוד
  • עזרה בכל בית חולים, קופת חולים, רופא מטפל
  • עזרה בבית הספר אצל האחות, הפסיכולוגית, עובדת סוציאלית וכדומה

בטלפון 1202 לנשים ו-1203 לגברים תקבלו את כל המידע, תמיכה וסיוע לו אתם זקוקים.

חדשות ומידע - בריאות ורפואה
יתר לחץ דם
כיצד מתמודדים עם המחלה?
אבחון וטיפול בהפרעות קשב וריכוז - מדריך
בישראל פועלים ארגונים ועמותות סיוע לחולי סרטן
שימור דם טבורי בלידה עשוי להציל חיים בעתיד!
דיאטה מסוכנת
על מקרים של פגיעה בגלל דיאטה מסוכנת
קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
עמותת עלם - סיוע לנוער במצוקה ובמצבי סיכון - עמותת עלם מאתרת בני נוער במצבי סיכון ומנסה לסייע להם במגוון אופנים. המתנדבים נותנים כתף תומכת למתבגרים הנמצאים ברחובות וגם דרך הרשת.
טיפול פסיכולוגי לא יקר - לא כולם מוכנים לקבל טיפול פסיכולוגי במסגרת קופת חולים ומצד שני, לא לכולם יש המון כסף למימון פסיכולוג פרטי...
עמותת אל-סם - טיפול בבעיות סמים אצל מתבגרים - עמותת אל-סם פועלת למען בני נוער, עוזרת להם להמנע משימוש בסמים ומחזירה אותם למסלול החיים הנורמטיבי.
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור