x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים

פורום זכויות עובדים

נושא חדש חיפוש בפורום חזרה לעמוד הפורום

יום חופש בתרומה ליום יום מחלה

תאריך ושעה: 20/07/2015 18:24
שלום רב.
במועד קבלה לעבודה בחברה (חברת היי טק), נמסר לי בין היתר כי החברה לא משלמת עבור היום הראשון של מחלה (לפי החוק), אך מהיום השני היא משלמת 100% של משכורת (מעבר לחוק שמחייב את החברה לשלם 50% עבור היום השני והשלישי של המחלה).
לאחרונה התגלה שאת היום הראשון של מחלה החברה לוקחת אוטומטית מהימי חופשה של העובד (במידה וקיימים כמובן) וממירה אותו ל"יום מחלה בתשלום". לטענת החשבת שכר זה נעשה כדי לא לפגוע ברצף השכר של העובד. בשיחה אישית נאמר לי כי החברה מפרשת את החוק בצורה הבא: "היום הראשון של המחלה הוא על חשבון העובד... ...זה אומר שעבור היום הזה העובד משלם מכספו. כלומר נותן את היום חופש שלו ואנו ממירים אותו ליום מחלה בתשלום".
יחד עם זאת בחברה יש חופשות מרוכזות בחגים הגדולים. בנוזף לזה החברה לא מסכימה להכניס את עובדיה למינוס של ימי חופשה (לפי החוק).
זה לא סוד שבמשפחה עם ילדים מנצלים הרבה יותר את ימי מחלה בגלל מחלות של הילדים ובגלל "ימי מחלה הראשונים" לא נשארו לי ימי חופשה. זה אומר שבחודש ספטמבר אני יקבל משכורת נמוכה בהרבה מזאת שהייתי צריך לקבל.
וזה די ברור, למה לחברה זה הרבה יותר טוב כלכלית לפרוע את הימי חופשה של העובד מוקדם ככל שניתן, אבל זה לא העיניין.
השאלות:
1. האם יש חוק שמגן על הימי החופשה שלנו או חוק שסותר את טענתה של חשבת שכר לגבי יום מחלה הראשון?
2. האם יש חוק שמגן על העובדים בעיניין של חופשות מרוכזות ביינתן של חוסר ימי חופשה?
תודה רבה מראש
נושא חדש חיפוש בפורום חזרה לעמוד הפורום