x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים

פורום זכויות עובדים

נושא חדש חיפוש בפורום חזרה לעמוד הפורום

הלנת שכר

תאריך ושעה: 29/07/2015 16:12

שלום

הנידון – הלנת שכר במלון הרודס תל אביב

היתחלתי לעבוד במלון הרודס תל אביב בתאריך 21.10.13 לאחר שעברתי ראיון ונימצאתי ראויה לתפקיד פקידת קבלה.

אני עובדת חרוצה ונאמנה ואומנם קיבלתי עובדת מצטיינת מספר פעמים , וגם הלקוחות היו מאוד מרוצים מהשרות שקיבלו ממני [מכיוון שאנגלית היא שפת האם שלי והיה לי מאוד קל לתקשר עם לקוחות מחו"ל ] ואפילו ציינו זאת באתרים "booking + tripadvisor".

כל העובדים במלון הכירו ואהבו אותי , היתה לי אוזן קשבת לכל בעיות הצוות וגם פתרתי אותן. כמו כן עבדתי ימים כלילות ,שעות נוספות וכו' , ו

כל זאת מכיוון שהיה לי איכפת מהצוות והלקוחות.

ומכיוון שכך קודמתי לתפקיד אחמשית תוך זמן קצר.

בנתיים הוחלף המנכ"ל של המלון והגיעה מנכלית חדשה . והיא פשוט אפשר לומר הרסה את כל מה שנבנה בין האנשים היתה חסרת אחריות ולא פתרה בעיות שהיתה אמורה לפתור.

כמו כן החליפה את מנהלת הקבלה שאיתה עבדתי בהבנה ותוך אמון רב.

העיניינים התדרדרו במהירות ואני הגשתי מכתב התפטרות . מייד ניקראתי לשיחה עם המנכלית .

שטחתי בפניה את הבעיות שנוצרו כולל חדרים לא נקיים , תלונות הולכות וגוברות של הלקוחות , מחסור בכוח אדם בקבלה מכיוון שאנשים פשוט עזבו ,

היא הבטיחה לי שתתקן את המצב במיידי ושאתן עוד קצת זמן למערכת להשתקם.

לאחר שלושה חודשים המצב לא השתפר ועוד אנשים התפטרו כולל אחראי משמרת, הגיעו אנשים חדשים אשר הייתי צריכה להכשירם לעבודה במהירות ,

כל המעמסה אפשר לומר נפלה עלי כולל עבודה בימי שישי שבת וחגים

ושוב היגשתי מכתב התפטרות וכמובן נקראתי שוב לשיחה המנכלית , היא שוב הבטיחה שהמצב אוטוטו מתוקן והכל יבוא על מקומו בשלום

ומכיוון שהירווחתי משכורת מינימום היא הבטיחה לי העלאה בשכר. דבר שלא קרה , פשוט היתה במשק העלאת סכום שכר המינימום, והיא מכרה לי את זה כהעלאה יזומה.

אני היסברתי לה שאני אשאר עד שאמצא עבודה חדשה ואם המצב השתפר בנתיים אני אשאר.

בתאריך ה- 7.5.2015 יום חמישי עבדתי עד השעה 20.00 וכהרגלי בדקתי אם הקופה מאוזנת הכל היה בסדר גמור .

לבקשת הסמנכל הישארתי את הקופה פתוחה עם כסף מזומן לפקיד הלילה למרות שלא היה לו אישור לעבוד עם הקופה.[ לא חתם על התחייבות ]

לקחתי את רווחי המשמרת שלי כ-4000 ₪ ניגשתי למשרד הקבלה והיכנסתי אותם למעטפה , כתוצאה מהבלגן שהיה באותו יום הישארתי את המעטפה על השולחן ולא היפקדתי אותה בכספת.

למחרת הייתי בחופש, וביום שבת חזרתי לעבודה בדקתי את הקופה נעשו פעולות ביום חמישי ושישי בקופה אך היה חוסר של כ-900 ₪ . נ

יגשתי למשרד הקבלה לבדוק את המעטפה שהישארתי שם כדי לבדוק אותה שוב [ כשיש מטבע זר לפעמים כתוצאה מהמרות הכספים יש הבדל בסכ"ה .]

המעטפה עם הכסף נעלמה, החברה מהבטחון בדקו במצלמות וראו שיצאתי ללא המעטפה אך ראו שמספר אנשים נכנסו למשרד לאחר שעזבתי אותו , כ-20 איש היו במשרד חלקם לא היו אמורים להיות שם.

רציתי לגשת למשטרה להגיש תלונה על גנבה אך נאמר לי שהעיניין יטופל בתוך המלון כמו כן נאמר שיזמנו את כל האנשים שהיו במשרד הקבלה לבדיקת פוליגרף ,

שאלו אותי אם אני מסכימה אמרתי שכן ואפילו רצוי. כתוצאה מכך ויתרתי על הגשת התלונה במשטרה.

כל יום שאלתי בהנהלה מה קורה עם הפוליגרף ואמרו לי לא לדאוג ושזה בטיפולם.

[לבסוף החלטת ההנהלה היתה שהמעטפה כנראה נזרקה לפח ואין צורך בבדיקת פוליגרף.]

לאחר כ-שלושה שבועות כשראיתי שלא קורה דבר בעניין המעטפה למרות שאלותי החוזרות ונשנות החלטתי לעזוב והיגשתי מכתב התפטרות נוסף.[19.5.2015]

נשארתי לפי המקובל בחוק 18 ימים נוספים .

בשבוע האחרון כאשר עברתי בין המחלקות כדי להזדכות על ציוד אישי מדים , תג זיהוי וכו' נאמר לי ע"י המנהלת למשאבי אנוש שהם עומדים לקזז ממשכורתי את הכסף שנעלם וזאת לפי החלטת המנכלית.

לא עזרו טענותי על כך שלא נעשתה בדיקה ושמישהו שלא היה אמור להשתמש בקופה עשה זאת.

דיברתי עם משה [מנהל המחסן] מוועד העובדים של המלון בהמלצת עדינה וליליאן מהנהלת חשבונות. משה אמר שיעביר את העניין להסתדרות העובדים אך עד היום העניין לא טופל.

ואני יודעת זאת מכיוון שדיברתי עם הדסה מתלונות העובדים בהסתדרות שבדקה ואמרה שלא הוגשה תלונה בשמי.

במשכורת שקיבלתי קיזזו לי 4280 ₪ אך סימנו זאת בתלוש המשכורת "חיוב ציוד אישי" למרות שהחזרתי את כל הציוד .

כרגיל בחרו בדרך הקלה תוך אי צדק חסר אחריות , הגנב עדיין מסתובב במלון.

תודה מראש על כל עזרה שאקבל

נושא חדש חיפוש בפורום חזרה לעמוד הפורום